In memoriam. Jevgeņijs Jufits

18. decembrī Pēterburgā, Smoļenskas kapsētā apbedīts kinorežisors, fotogrāfs un mākslinieks Jevgeņijs Jufits, aizgājis tikai 55 gadu vecumā. Jufitam ir īpaša vieta Krievijas un pasaules kino vēsturē kā galēji individuāla autorkino režisoram un sava īpašā virziena – nekroreālisma – dibinātājam. Un arī Latvijā viņam ir īpaša vieta – pilnīgi visas Jufita filmas dažādos gados ir demonstrētas kinoforumā „Arsenāls”, 2008. gadā arī pats režisors ieradās Rīgā uz savu filmu retrospektīvu, pabija Liepājā, kur aizrāvās ar Karostas drupu dīvaino skaistumu, un piekrita sarunai ar „Kino Rakstiem”.
Autors: Kristīne Matīsa


Meditācija – metode, stils un būtība

Kinozinātnes eseja attēlos – šādu apzīmējumu kinokritiķis Dmitrijs Rancevs piešķir jaunajai režisora Jāņa Putniņa filmai “To atceras tikai vilcieni”, kuru atsevišķos seansos demonstrē kinoteātrī “Kino Bize”. Vienkāršāk sakot - ceļojums ar vilcienu Latvijas spēlfilmu vēsturē. Tuvākais seanss – sestdien, 17. decembrī, pulksten 15:00.


Autors: Dmitrijs Rancevs


Ērmīgie dīvaiņi Mērija un Makss

14. decembra vakarā ar kinokritiķa Artura Zavgorodnija ievadvārdiem kinoteātra “Kino Bize” repertuārā nonāk austrāliešu režisora, slavenā Hārvija Krumpeta autora Ādama Eliota pilnmetrāžas animācijas filma "Mērija un Makss / Mary and Max" (2009). Kā jau visas Eliota filmas, arī šī ir par margināļiem, jo Eliota animācija ir radikāli atšķirīga no pūkainā un puritāniskā Disneja studijas kino.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Ēķis un „Svingeri” izaicina

Jānis Jubalts ir izcili talantīgs aktieris, un „Svingeri” nemaz nav par seksu – tie ir divi patīkamākie pārsteigumi pēc Andreja Ēķa filmas pirmizrādes.
Autors: Kristīne Matīsa


Savējie sapratīs – grandiozs sākums!

Gada sākumā bez īpašas ažiotāžas pirmizrādi piedzīvoja Kristiana Luhaera, Mareka Bērenta un Igora Lingas dokumentālās triloģijas “Savējie sapratīs” 65 minūšu garā pirmā daļa, kas vēsta par rokmūzikas pirmsākumiem Latvijā. 8. decembra vēlā vakarā filma piedzīvos pirmizrādi LTV ēterā un paredzams, ka tā daudziem interesentiem raisīs pamatīgu izsalkuma sajūtu pēc drīza turpinājuma.
Autors: Toms Grēviņš


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi