Gandrīz gotisks detektīvs

Stāsts par Mcenskas apriņka lēdiju Makbetu ir hrestomātisks gan literatūrā, gan teātrī, gan kinomākslā, un nu arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla programmā – Viljama Oldroida filma par laikmetu, kurā ārēja atturība slēpj garīgi un fiziski izvirtušu amoralitāti.
Autors: Henrieta Verhoustinska


Gudrs cilvēks ziepes neēd*

Šogad Igaunijas pieteikums ASV Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma" ir režisora Rainera Sarneta spēlfilma "Novembris". Ja tas kādam vēl nešķiet pietiekams iemesls atrast šo filmu Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā, Kristīne Želve piedāvā daudz vairāk – stāstu par filmu, par filmas režisoru, par literāro pirmavotu un tā autoru Andrusu Kivirehku un pat par to, kā igauņiem kultūrā naudu nav, kur likt.
Autors: Kristīne Želve


Negudrā, negudrā dzīve. Aritmija

Latvijas kinoskatītājs savu priekšstatu par Krievijas aktuālo kinodzīvi pamatā spiests veidot, balstoties uz pastulbām komēdijām kinoprodukcijas hipermārketos, jo labākās filmas no krievu kinomākslas teritorijas Latvijā parādās ārkārtīgi reti. Tāpēc nedrīkst laist garām Borisa Hļebņikova filmas “Aritmija” vienīgo seansu Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā svētdien, 10. septembrī.
Autors: Agris Redovičs


Klusais pārsteigums – Stefans Cveigs

Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā tikai vienā seansā sestdien, 9. septembrī, noskatāma šķietami klusa un neuzbāzīga filma, kas tomēr satricina ar psiholoģisku dziļumu un talantīgu aktierspēli. Turklāt Marijas Šrāderes darbs “Stefans Cveigs. Ardievas Eiropai / Vor der Morgenröte” pierāda, ka labākās filmas Vācijā šobrīd uzņem režisores sievietes!
Autors: Elīna Reitere


Bērnu filma vecvecākiem cilvēkiem

Pirmās Simtgades filmas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” skatītāju skaits kinoteātros neapturami aug, 25 000 noteikti nebūs pēdējā robeža. Tikmēr Kino Rakstos filmu apspriež četri profesionāli skatītāji, katrs ar savu priekšstatu, kādai jābūt labai un mūsdienīgai ģimenes filmai. „Vēl ne tik sen jaunas latviešu filmas tapa tik reti, ka mēs uzkrāvām katrai no tām tādas prasības, ko nekad neprasītu no vidusmēra Holivudas filmas. (..) Gribējām gan labu stāstu, gan labu aktierspēli, gan lai ir pilnas skatītāju zāles, gan lai tā labi reprezentē Latviju kinofestivālos... Un man bija mazliet problēma ar to, ka īstenībā mēs prasām par daudz,” saka kinokritiķe Sanita Grīna.
Autors: "400 sitieni"


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi