KINO Raksti

Filmas brīvdienu mājsēdim

29.12.2020

Šogad svētki ir mazliet citādi, varbūt tad arī filmas jāskatās pavisam citas – nevis klasiskās Ziemassvētku izlases, bet kaut kas ļoti labs, kam ikdienā vienkārši nepietiek laika. Iesaka sinefils ar milzīgu un visaptverošu pieredzi – profesors Viktors Freibergs.

Tatāru tuksnesis / Il deserto dei Tartari (1976, Valerio Dzurlīni)

Filma visam vakaram. Vēlams skatīties bez pauzēm, citādi pazudīs lēnais un hipnotiskais ritms, kurā liels nopelns drūmajai Ennio Morikones mūzikai. Ja nu galīgi nav iespējams iztikt, dzērieni un ēdieni jāsagatavo pa rokai iepriekš.


Dzīvoklis / The Apartment (1960, Billijs Vailders)

Komēdija ar morāli – ja vēlaties savu dzīvokli izīrēt uz laiku, jārēķinās ar to, ka pašam var nākties nakšņot parkā uz soliņa. Eleganta, viegla izklaide, nekādu stresu. Ja neesat redzējuši, uzskatiet sevi par veiksminiekiem, jo pirmā reize ir smieklīgākā.


Klusā vieta / A Quiet Place (2018, Džons Krasinskis)

Šī nav parasta šausmu filma, varēs iztikt bez spiegšanas un gānīšanās par to, cik viss pretīgi. Filma ar pamatotām pretenzijām uz art-house. Atradīsiet idejas, kā iztikt bez šķīvjiem, kurus svētkos pat līdz trauku mašīnai grūti aiznest.


Arizonas audzināšana / Raising Arizona (1987, Ītans un Džoels Koeni)

Klasiska melnā komēdija. Arizona ir mazuļa vārds, tāpēc tāds nosaukums. Kulta filma – tie, kas to skatās, vienmēr skatās regulāri. Brīdinājums – ja jums nesen piedzimuši piecīši (nav gan dzirdēts, ka Latvijā kādam būtu tā gadījies), rūpīgi jāizvērtē nepieciešamība skatīties.


Oskars / Oscar (1967, Eduārs Molinaro)

Mana jaunības komēdija ar Luisu de Finesu. Aizvien liekas smieklīga. No krēsla, histēriski smejoties, nokrist vairs nevar, bet varbūt vienkārši krēsli kļuvuši stabilāki.


Spilgtā saule / Plein soleil (1960, Renē Klemāns)

Skaisti dzīvot grib visi. Es arī. Bet ir zināmas robežas, kuras nav vērts pārkāpt, jo tad skaistās dzīves vietā var nokļūt pavisam nelāgā kopmītnē, no kurienes nelaiž laukā. Alēns Delons ir lielisks Toma Riplija lomā. Ja labu laiku neesat skatījušies daudz vēlāk uzņemto Entonija Mingelas versiju, tad īpaši ieteicama.


Bāka / The Lighthouse (2019, Roberts Egerss)

Vizuāla bauda acīm. Var noderēt kā neliela pamācība mūsdienu apstākļiem – kā izdzīvot izolētībā uz attālas salas. Roberts Patinsons pārvērsts līdz nepazīšanai, un izrādās – ja viņam iedod labu lomu, nav slikts aktieris. Vilems Defo savā ampluā.

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan