KINO Raksti

"1906". Aizkadri

04.03.2019

No 15. marta Latvijas kinoteātru repertuārā nonāk Simtgades programmas noslēdzošais darbs - režisora Gata Šmita spēlfilma "1906". Tas ir labs iemesls publicēt atkal vienu fotogaleriju Kino Rakstu ciklā "Fotografē kinocilvēki", jo arī filmas "1906" uzņemšanas laukumā viens tāds cilvēks strādāja. Jānis Spurdziņš filmas grupā bija laukuma palīgs / set runner un savu darbu darīja ar fotoaparātu plecā; par laimi, viņa agrākā pieredze pasaules piedzīvojumu medijos ļauj demonstrēt gan operatīvu reakciju, gan augstu attēla kultūru.

Spēlfilma 1906 tapusi Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, tās scenāriju rakstījuši Gatis Šmits un Marta Elīna Martinsone, balstoties Ingas Rozentāles lugas motīvos. Filmas radošajā komandā strādā arī operators Jurģis Kmins, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, kostīmu māksliniece Keita, grima māksliniece Zane Žilinska, komponists Rihards Zaļupe, producenti Reinis Kalviņš un Gunda Bergmane.

Režisors Gatis Šmits par filmu:
"Piektais gads bija viens no retajiem periodiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus – pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve. Tas ir brīnišķīgs pamats žanra filmai."

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan