KINO Raksti

"Paradīze '89" fotogalerijā

09.01.2018

Latvijas jubilejas gadam sākoties, Kino Raksti turpina sekot filmām, kas top Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". Pirmā pirmizrāde šogad februārī - Madaras Dišleres debijas spēlfilma "Paradīze '89", viena bērnības vasara pirms gandrīz 30 gadiem.

Baltijas ceļa rekonstrukcija filmēšanas vajadzībām, 2016. gada vasara pie Cēsīm. Foto: Ieva Salmane

Režisores Madaras Dišleres pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Paradīze '89" ir gandrīz autobiogrāfisks piedzīvojumu stāsts visai ģimenei - par 1989. gada augustu un par divām māsiņām Paulu (9) un Lauru (7), kuras vasaras brīvlaikā ciemojas pie māsīcām mazpilsētā, izbaudot brīvību bez vecāku klātbūtnes. Meitenes, protams, nezina, ka šī viņu bērnības vasara paliks Latvijas vēsturē kā Trešās Atmodas kulminācijas laiks un tās simbols būs Baltijas ceļš, uz kuru dodas arī Paula.

Filma "Paradīze '89" top studijā "Tasse Film", producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze; režisore Madara Dišlere ir arī filmas scenārija autore. Filmas radošajā komandā ir arī operators Gints Bērziņš, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Maija Gundare, skaņu režisors Ernests Ansons. Lomās - Magda Lote Auziņa (Paula), Līva Ločmele (Laura), Marta Ģertrūde Auzāne (māsīca Maija), Evelīna Ozola (māsīca Linda) un pieaugušie - Guna Zariņa, Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts un citi.

Fotogalerijas attēlu autori - Ieva Salmane, Jānis Saliņš, Viktors Ozoliņš, Elīna Švarce, Armands Virbulis.

[gallery_block gallery_id="14"]

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan