Kamera palika ieslēgta

No 12. aprīļa Rīgas kinoteātros skatāma Vitālija Manska dokumentālā filma "Saules staros" - ironisks, bet brīžiem pat traģisks stāsts par ideālu ģimeni ideālā valstī - Ziemeļkorejā, kur viss tik ļoti atgādina kādreizējo Padomju Savienību. Režisore un kinokritiķe Alise Zariņa jau pirms pusgada, noskatoties šo filmu Tallinas festivālā, saprata, ka "tā ir manta", kas jārecenzē tūlīt.
Autors: Alise Zariņa


Es gaidīju pārāk daudz

Renāra Vimbas debijas spēlfilma "Es esmu šeit" pēc pasaules pirmizrādes un lieliskajiem panākumiem Berlīnes kinofestivālā atlasīta dalībai vēl vairākos starptautiskos festivālos, bet pašu mājās to pusotra mēneša laikā apmeklējuši gandrīz 20 000 skatītāju un režisors ceļo pa Latviju, tiekoties ar skatītājiem. Kino Raksti turpina publicēt viedokļus par filmu – arī „nepopulārus”, kā paškritiski atzīst šīs recenzijas autore Alise Zariņa.
Autors: Alise Zariņa


Bīstamas spēles uz baseina malas

Lukas Gvadanjīno „Saules apžilbinātie / A Bigger Splash” ir viena no šā gada gaidītākajām Eiropas kino pirmizrādēm – estētiska un vizuāla bauda, pirmklasīgs aktieru ansamblis ar pārpasaulīgo kino būtni Tildu Svintoni un episki hedonisko Ralfu Fainsu, kurš nebaidās pārkāpt savas aktiera reputācijas robežas.
Autors: Olga Dolina


Krievijas propaganda no putna lidojuma

Kinoteātrī “K.Suns” no 4. marta un kinoteātrī “Splendid Palace” no 12. marta skatāma jauna un pēdējā laika politiskajā situācijā īpaši aktuāla dokumentālā filma „Ģenerālplāns” (studija „Mistrus Media”, režisors Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces – Inga Spriņģe un Arta Ģiga). Kā formulē komunikācijas zinātņu doktors un mediju pētnieks Mārtiņš Kaprāns – filma vēsta, ka no Krievijas propagandas nav jābaidās, tā intelektuāli jāsavalda, neaizmirstot par ironiju.
Autors: Mārtiņš Kaprāns


Dzīvot

Kinokritiķis Dmitrijs Rancevs vērtē, ka filmas “Es esmu šeit” dramaturģiju veido divas līnijas – izmisums un cerība –, bet galvenais spriedzes avots ir plaisa starp to, kas notiek, un to, kas notiek patiesībā.
Autors: Dmitrijs Rancevs


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi