„Dārgais Hanss” starp kultūrtelpām

Krievu režisora Aleksandra Mindadzes jaunākā filma, kuru „RigaIFF” savā konkursa programmā demonstrē ar nosaukumu „Dārgais Hanss”, patiesībā ir stāsts par diviem varoņiem – ne vien vācieti Hansu, bet arī krievu Pjotru, kā tas uzsvērts filmas oriģinālnosaukumā „Милый Ханс, дорогой Петр”. Un šī divējādības tēma, izlocīta gan kā dvīnis, gan kā pretmets, gan atspulgs, gan dubultnieks, ir ne vien būtiskākais filmas stāsta uzbūves princips, bet arī pavadīja filmu tās tapšanas laikā un atspoguļojas „Dārgā Hansa” vēl gan ne īpaši garajā ekrāna dzīves vēsturē.
Autors: Elīna Reitere


Tūristu dejas un atcerēšanās mehānismi

Sergeja Lozņicas dokumentālā filma „Austerlics” pirmizrādīta Venēcijas kinofestivālā un ir uzsākusi savu dzīves ceļu, kas pakļaujas „art documentary” distribūcijas loģikai – ceļo no festivāla uz festivālu un meklē savu potenciālo skatītāju. Filma iekļauta arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā „ArtDocFest_Riga”, seanss 17. oktobrī.
Autors: Elīna Reitere


Septiņi Rozentāli

Tā ir mana sena pārliecība – pasaulē ir miljoniem filmu, un papildināt šo astronomisko skaitli ar vēl vienu vienību ir vērts tikai tad, ja tu vari pateikt kaut ko nedzirdētu. Režisorei Lindai Oltei, scenārija autoram Arno Jundzem un operatoram Andrim Priedītim filmā "Janis Rozentāls. Septiņi", kas piektdien, 23. septembrī, piedzīvo pirmizrādi LTV ēterā, tas ir izdevies, un ne tikai ar to, ka septiņiem filmas tēliem pielīmētas ūsas.
Autors: Kristīne Matīsa


Par Rūķa personības vērienu

Pirmizrādi piedzīvojusi Lienes Laviņas-Kalnaellas dokumentālā filma „Tev, Rūķi!”, kas 31. maijā vēl būs skatāma kinoteātrī „Splendid Palace” īpašā seansā kopā ar filmas radošo grupu, no 1. jūnija – „Lattelecom” videonomā, no 3. jūnija Talsu kinoteātrī, vasarā vēl citur – meklējiet afišās! „Kino Rakstos” filmu recenzē teātra zinātniece Gundega Saulīte.
Autors: Gundega Saulīte


Haosa vertikāle

Vēl tikai vienā Rīgas kinoteātrī, “Forum Cinemas / Citadele” ir skatāma Bena Vītlija filma „Virsotne / High-Rise” – trakulīga art-house atrakcija, kas dažam skatītājam, sēdot kinozālē, var likt iedomāties: “Ārprāts, kur es esmu nokļuvis...”
Autors: Olga Dolina


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi