Kā „Ausmai” gāja Irānā

Ziņa par to, ka Lailas Pakalniņas spēlfilma „Ausma” atlasīta Teherānas filmu festivāla konkursa programmai, pirms kāda laika apskrēja visus Latvijas medijus – galvenokārt tāpēc, ka filma Irānā tika cenzēta (t.i., ar režisori saskaņotas dažas epizodes, kas irāņu skatītājiem nebūtu rādāmas). Laila Pakalniņa arī pati izmantoja izdevību un devās uz šo eiropietim eksotisko valsti, kas mūsu priekšstatos cieši saistīta ar šobrīd tik aktuālo svešā un draudīgā tematiku. Arī Laila pirms izlidošanas saņēma vēl pēdējo e-pastu no festivāla: ierodoties Irānā, sievietēm jālieto galvassega, un ārzemju kredītkartes Irānā nedarbojas. Tomēr lieliskākais secinājums no šī ceļojuma – kinovaloda pastāv, un tajā ir iespējams sarunāties!
Autors: Laila Pakalniņa


Animācija un skatītājs, skatītājs un vēlreiz skatītājs

Milzu brīvdabas LED ekrāns ar simtiem skatītāju, pusaudžu rindas datorspēļu zonā, virtuāli apgleznota Sidnejas operas fasāde un "Burvju flautas" iestudējums ar dzīviem solistiem animācijas pasaulē... Aprīļa nogalē Vācijas pilsētā Štutgartē notika jau 23. Starptautiskais animācijas festivāls (ITFS); šai mākslas jomai veltīto pasaules festivālu līgā tas ir viens no ievērojamākajiem spēlētājiem.
Autors: Elīna Reitere


Niša – visa pasaule

Kinoteātra “Kino Bize” paspārnē 5-8. maijā notiek 3. Rīgas Pasaules filmu festivāls, kura programmu šogad veido Tonijas de Bromhedas filmu retrospekcija, Marka Aitkena lekcija / meistarklase, kā arī etnogrāfiskā kino izlase no visas pasaules. Lai sniegtu mazliet konteksta un palīdzētu orientēties filmu izlasē, Kino Raksti piedāvā nelielu ceļvedi festivāla notikumos.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


Un Vārds tapa filma

No 28. marta līdz 3. aprīlim „Happy Art Museum” telpās (tirdzniecības centra „Galerija Rīga” 7. stāvā) notiek 18. kinoforums „Un Vārds tapa filma”, programmā desmit filmas, kas dažādos kinofestivālos saņēmušas Ekumēniskās žūrijas balvas. Cilvēku dramatiskie likteņi, ilgas un cerības, pasaules konfliktu balsis un atbalsis.
Autors: Anita Uzulniece


Tamperes festivāls: profesionalitāte kedās

Nesen Somijā noslēdzās jau 46. Tamperes filmu festivāls, kas līdzās Klermonferānas (Francijā) un Oberhauzenas (Vācijā) īsfilmu festivāliem ir saucams par vienu no Eiropas svarīgākajiem notikumiem īsfilmu jomā. Iespējams, Latvijas publikai Tamperes filmu festivāla nosaukums palicis atmiņā no pagājušā gada, kad tur starptautiskajā īsfilmu konkursā galveno balvu ieguva brāļu Laura un Raita Ābeļu filma „Kastrāts kuilis”, līdz ar to saņemot iespēju kvalificēties ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai.
Autors: Agnese Logina


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi