KINO Raksti

Kā nofotografēt sevi un kino

29.01.2017

Gribi braukt uz Kannu festivālu? – noskaties desmit Eiropas filmas un brauc! Nupat jau vienreiz tā notika – noslēdzās konkursa #europeanfilmchallenge pirmā kārta, un februāra sākumā uz Berlināli brauks pa vienam kinoskatītājam no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kā viņi un daudzi citi konkursa dalībnieki nofotografēja kinoskatīšanās procesu, to skatieties tikai un vienīgi Kino Rakstos!

Fona informācija. #europeanfilmchallenge ir Lietuvā izgudrots konkurss, kura mērķis ir stimulēt kinoskatītājus pievērst uzmanību tieši Eiropas filmām – jebkādā legālā demonstrēšanas platformā; konkursa ietvaros dalībniekam jānoskatās 10 Eiropas filmas kinoteātros, tiešsaistē vai TV. Katru reizi skatoties jaunu filmu, dalībniekiem jānotver skatīšanās fakts fotogrāfijā un jāieiet www.europeanfilmchallenge.lv platformā, lai pastāstītu par to draugiem un citiem filmu faniem tīklos Facebook, Twitter vai Instagram. Konkursa balva ir apmaksāts brauciens uz kādu Eiropas lielajiem kinofestivāliem; pirmās kārtas uzvarētāji – Elīna Liberte no Latvijas, Lina Sakalauskaite no Lietuvas un Kaupo Līvs no Igaunijas – brauc uz Berlināli. Konkursa otrā kārta sākas janvārī un noslēgsies 11. aprīlī, balvā brauciens uz Kannu kinofestivālu maijā.
Latvijā konkursu koordinē kinoteātris Kino Bize, atbalsta programma „Radošā Eiropa MEDIA”, vairāk informācijas - www.europeanfilmchallenge.lv
https://www.facebook.com/EuropeanFilmChallengeLV/

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 881 dalībnieks no visām trim Baltijas valstīm, visi kopā noskatījušies vairāk nekā 500 dažādu Eiropas filmu.

Konkursā kopumā populārākā bijusi Pedro Almodovara filma Džuljeta, bet Latvijā pirmajā vietā ierindojās Viestura Kairiša Melānijas hronika.

Konkursa pievienotā vērtība ir iespēja izpausties radoši, veidojot fotogrāfisku liecību savam kinoapmeklējumam. Kā tas izdevies pirmās kārtas dalībniekiem, rāda fotogalerija – tikai Kino Rakstos!

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!Saistītie rakstiAtbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan