„Latvijas kods”. Pārmaiņu pretrunas

LTV dokumentālo filmu projekts “Latvijas kods. Latvija šodien” aktualizē pārmaiņu tēmu, un grūti iztēloties piemērotāku apzīmējumu pēdējā laika pieredzei, jo brīžiem šķiet – katra diena nes kaut ko jaunu. Ierastās atziņas, kas apvij pārmaiņu tematiku, iegūst skarbu pieskaņu. Mainīties ir labi un nepieciešami, un varbūt tikai mainoties var pastāvēt, bet – vai tam jānotiek šādi?
Autors: Andris Šuvajevs


Klimata krīze tiešsaistē: dokumentālo filmu ieteikumi

Pēdējo gadu laikā savā leksikā šķietami nevainīgo jēdzienu “klimata pārmaiņas” esam nomainījuši ar daudz dramatiskāku, bet arī precīzāku apzīmējumu - “klimata krīze.” Cilvēka darbības izraisītās kardinālās izmaiņas apkārtējā vidē aizvien biežāk nonāk arī dokumentālā kino veidotāju uzmanības centrā. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (Baltic Sea Docs) vadītāja Zane Balčus iesaka vērtīgākos darbus, kurus var noskatīties dažādās filmu tiešsaistes platformās.
Autors: Zane Balčus


„Lēciens”. Ar skatu no Amerikas

Ja man ļauj izvēlēties starp spēlfilmu un dokumentālu filmu, allaž izvēlēšos pēdējo. Abos gadījumos tiek stāstīts stāsts, bet dokumentāla filma gandrīz vienmēr stāsta par kaut ko, kas ir patiešām noticis. Tā tas ir arī ar filmu “Lēciens”.
Autors: Kārlis Streips


Fotogalerija „Spogulī”. Pasaules pirmizrāde

Novembrī pasaules pirmizrādi Tallinas kinofestivāla „Melnās naktis” jeb PÖFF (Pimedate Ööde Filmifestival) galvenajā konkursā piedzīvo spēlfilma „Spogulī”, kurā atkal kopā strādā režisore Laila Pakalniņa un operators Gints Bērziņš.
Autors: Agnese Zeltiņa


Gadījums ar Īnolu Holmsu, Šerloka māsu

Šerloku Holmsu mums neļaus aizmirst nekad. Lūk, "Netflix" producējis un demonstrē atkal jaunu puzles gabaliņu leģendārā detektīva ģimenē - filmu par Šerloka stipri jaunāko māsu, brīvdomīgu, neatkarīgu un vitālu meiteni Īnolu ("Enola Holmes", 2020). Protams, viņa arī risina kriminālnoslēpumus, tādējādi iekļaujoties vēl citā ārkārtīgi plašā kosmosā - stāsti par meitenēm-detektīvēm dažādos gadsimtos.
Autors: Tabita Rudzāte


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi