Divi no paralēlās pasaules

Piektdien, 10. februārī, pulksten 21:00 kinoteātrī „K.Suns” paredzēts īpašs seanss, divu jaunu režisoru spēles īsfilmas – Konstantīns Ņedošivins un Maksims Lazarevs piedāvā filmu programmu „Zvaigžņotās debesis”. Ieeja, starp citu, bez maksas, un jauniem režisoriem skatītāju uzmanība ir ļoti nepieciešama.
Autors: Kristīne Matīsa


Toms Fords un Emma Stouna oriģinālā

Kinoblogeri iesaka izlasīt divus „The Hollywood Reporter” rakstus, uzmanības fokusā filmas „Nakts dzīvnieki / Nocturnal Animals” režisors Toms Fords un filmas „La La Land” zvaigzne Emma Stouna.
Autors: Kinoblogeri


Ticu. Domāju. Esmu.

Kinoteātra “Splendid Palace” ekrānos svētceļojumu aizsākusi Latvijas skatītājiem pazīstamā krievu teātra un kino režisora Kirila Serebreņņikova jaunākā filma "Māceklis / Ученик" (2016). Pērnā gada Kannu festivālā ieguvusi Fransuā Šalē specbalvu (to piešķir darbiem, kas īpašā veidā atspoguļo dzīves reālijas), filma joprojām aktīvi ceļo pa pasauli un izcīna godalgas dažādos festivālos. Pēc filmas noskatīšanās rodas mehāniska vēlme veidot diskusiju Bībeles citātu formā, savukārt pēc-seansa saruna ar režisoru liek atgriezties uz zemes un rosina ieslīgt kāda filozofa-racionālista domu graudos.
Autors: Olga Dolina


Fundamentāls un totāls Streičs

Teātra zinātniece Silvija Radzobe ir redzējusi 19 Jāņa Streiča filmas – no visām 22, ko režisors uzņēmis un kinokritiķe Daira Āboliņa sarindojusi sērijas „Kino Rakstu bibliotēka” grāmatā „Jāņa Streiča maģiskais reālisms”, kurai jau izdota papildtirāža. Pirmais šāda tipa darbs latviešu kinozinātnē, raksta Silvija Radzobe, tomēr atgādina: „...nekas uz šīs pasaules nav tikai labs vai tikai slikts. Pat Jānis Streičs ne.”
Autors: Silvija Radzobe


Kā nofotografēt sevi un kino

Gribi braukt uz Kannu festivālu? – noskaties desmit Eiropas filmas un brauc! Nupat jau vienreiz tā notika – noslēdzās konkursa #europeanfilmchallenge pirmā kārta, un februāra sākumā uz Berlināli brauks pa vienam kinoskatītājam no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kā viņi un daudzi citi konkursa dalībnieki nofotografēja kinoskatīšanās procesu, to skatieties tikai un vienīgi Kino Rakstos!
Autors: Kino Raksti


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi