Karlovi Varu siltie ūdeņi

Neviens nopietns, kino biznesā rukājošs profesionālis vairs nevar atļauties kinofestivālā bohēmiski baudīt filmu pēc filmas, ir jāstrādā – īpaši, ja esi ieradies ar savas topošās filmas projektu „virtuālajā mapītē”. Tā tas bija arī režisorei Kristīnei Želvei, kura turklāt netālu no Karlovi Variem atrada pili, kurā Otrā pasaules kara beigas sagaidīja viņas topošās dokumentālās filmas „Mērijas ceļojums” varone, Latvijas muzeju bagātību sargeņģelis Mērija Grīnberga.
Autors: Kristīne Želve


Festivāls estētam un automehāniķim

„Mēs gribam radīt festivālu, kas būs saistošs ne tikai māksliniekam, bet arī automehāniķim - demonstrētajās filmās atklātās tēmas ir plašas un universālas,” – tā jau pirms diviem gadiem festivāla misiju nodefinēja tā rīkotājs Māris Prombergs, kinoteātra „Kino Bize” saimnieks. Viņš uzsver, ka dizainam nav jābūt tikai šauras estētu sabiedrības interešu objektam, dizains ir visā, ko mēs turam rokās un uz ko skatāmies – pelēkā zīmuļa formā, riteņa rāmja izliekumā, piemājas veikaliņa izkārtnē vai tavas mīļākās grupas albuma vāciņā. No 8. jūlija Kuldīgā – Dizaina filmu festivāls.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


Šauj manā vietā

Šovasar Doma dārzā atkal brīvdabas nakts kinoseansi ar Latvijas filmām programmā „Kino par kino”, un pirmais no tiem jau 7. jūlijā ar absolūti eksotisku piedāvājumu – tā kā dzīvojam Jāņa Streiča kino gadā, tad skatāmies Meistara pirmo patstāvīgo spēlfilmu „Šauj manā vietā” (1970) ar pašu režisoru mefistofeliskā garīdznieka Arsēnija lomā. Tikmēr kinokritiķe Daira Āboliņa raksta grāmatu par visām 22 Jāņa Streiča filmām, un lūk, ko viņa domā par šo.
Autors: Daira Āboliņa


28 gadi ar Simpsoniem

Jūnija pēdējās dienās Latvijā viesojās scenārists un producents Maiks Reiss (ASV), kuram pa priekšu kā karogs visur gāja Simpsonu ģimenes vārds – Maiks ir viens no slavenā animācijas seriāla pirmajiem līdzautoriem un arī kā savu pirmo publicitātes bildi viņš uz Latviju atsūtīja Simpsonu stilā zīmētu portretu, tātad nemaz neiebilst, ja viņu asociē ar šo fenomenu. Reisa vizīte Latvijā bija vētrains notikumu virpulis, kurā tomēr atradās laiks sarunai ar Kino Rakstiem – ar kolēģi dramaturgu un arī vienas animācijas filmas režisoru Ivo Briedi, kurš sarunas beigās uzzina drošu recepti, kā kļūt par vienu no “Simpsonu” scenāristiem…
Autors: Ivo Briedis


Spogulīt, spogulīt...

Filmas „Ausma” ceļojumi turpinās – nesen tā pabija Krievijā, Andreja Tarkovska piemiņai veltītajā festivālā „Spogulis” un saņēma balvu par vizuālo koncepciju. Režisore Laila Pakalniņa par festivālā piedzīvoto raksta:
– Es nenofotografēju sevi Tarkovska spogulī. Lai gan šī mēbele, atšķirībā no citām, kas piemeklētas atbilstoši konceptam “tā kara laikā varēja izskatīties Tarkovsku istaba komunālajā dzīvoklī”, tik tiešām esot pieredzējusi Andreju - t.i., viņš tajā ir skatījies.

Autors: Laila Pakalniņa


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi