“Ugunis jūrā” – dziesma par bēgļiem

Nupat noritējusī Eiropas filmu nedēļa tika atklāta ar itāļu režisora Džanfranko Rosi 2016. gada filmu “Ugunis jūrā / Fire at Sea / Fuocoammare”, kas šāgada februārī ieguva galveno balvu Berlīnes filmu festivālā – Zelta lāci. Šis pagaidām ir vienīgais gadījums, kad šī filma izrādīta Latvijā, taču jācer, ka “Ugunis jūrā” atgriezīsies uz Rīgas ekrāniem.
Autors: Agnese Logina


Trīs viedokļi par Kannu žūriju

No uzjautrināšanās par „vētru ūdens glāzē” līdz ierosinājumam „vispār likvidēt šo stulbo konkursu” – tik plaša pat tikai „Kino Rakstu” ietvaros ir viedokļu amplitūda par šāgada Kannu kinofestivāla balvu sadalījumu. Raksta aculiecinieki – kinokritiķe Anita Uzulniece un Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka, pievienojam arī kinokritiķa Dmitrija Ranceva ieteikto krievu kinokritiķa Antona Doļina viedokli.
Autors: Anita Uzulniece, Sonora Broka, Antons Doļins


Par Rūķa personības vērienu

Pirmizrādi piedzīvojusi Lienes Laviņas-Kalnaellas dokumentālā filma „Tev, Rūķi!”, kas 31. maijā vēl būs skatāma kinoteātrī „Splendid Palace” īpašā seansā kopā ar filmas radošo grupu, no 1. jūnija – „Lattelecom” videonomā, no 3. jūnija Talsu kinoteātrī, vasarā vēl citur – meklējiet afišās! „Kino Rakstos” filmu recenzē teātra zinātniece Gundega Saulīte.
Autors: Gundega Saulīte


Vēl dažas Kannu filmas

Mirkli pirms Kannu festivāla noslēguma un visu intrigu atrisinājuma – vēl dažas konkursa filmas, starp tām arī Ksavjē Dolana jaunākais darbs, kas rudenī būs skatāms Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) konkursā.
Autors: Anita Uzulniece


Diženums, dubļi un uzvara. Aleksejs Balabanovs

Pirms trim gadiem no dzīves aizgāja krievu (ne Krievijas, bet tieši krievu) režisors Aleksejs Balabanovs. Šodien, tāpat kā vienmēr, ir vērts atcerēties viņa atklāto, patiesīgo daiļradi, un tieši tāpēc arī radusies ideja augšāmcelt Alekseja Oktjabrinoviča kinematogrāfisko garu septiņu filmu retrospektīvā kinoteātrī „Kino Bize” no 20. maija līdz 1. jūlijam (uz pirmo seansu biļešu gan vairs nav, tāpēc nozīmēts papildseanss otrdien, 24. maijā). Raksta autors Artūrs Zavgorodnijs ir arī retrospektīvas programmas sastādītājs.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi