Kā nofotografēt sevi un kino

Gribi braukt uz Kannu festivālu? – noskaties desmit Eiropas filmas un brauc! Nupat jau vienreiz tā notika – noslēdzās konkursa #europeanfilmchallenge pirmā kārta, un februāra sākumā uz Berlināli brauks pa vienam kinoskatītājam no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kā viņi un daudzi citi konkursa dalībnieki nofotografēja kinoskatīšanās procesu, to skatieties tikai un vienīgi Kino Rakstos!
Autors: Kino Raksti


Tu neko neredzēji, tu redzēji visu

25. janvāra vakarā kinoteātrī “Splendid Palace” – Alēna Renē filma “Hirosima, mana mīla / Hiroshima, mon amour” (1959), jau otrais seanss LKA Rīgas Kino muzeja lektorijā "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XII: Urbānās leģendas”. Šī ir viena no divām cikla filmām, kas uzņemtas drīz pēc Otrā pasaules kara beigām un mēģina saprast, “kas te tikko ir noticis un kā tas vispār bija iespējams”.
No 24. janvāra


Eizenšteins un viņa 100 vientulības gadi

22. janvārī ir dzimšanas diena vienai no visu laiku iespaidīgākajām figūrām pasaules kino vēsturē – Sergejam Eizenšteinam (1898-1948). Par godu šim faktam “Kino Bize” demonstrē leģendāro filmu “Bruņukuģis “Potjomkin”” (1925), bet Kino Rakstos unikāls materiāls – viena no pasaulē vadošajām Eizenšteina mantojuma pētniecēm, profesore Oksana Bulgakova speciāli Kino Rakstiem apkopojusi materiālus no savām publikācijām – par “Bruņukuģi “Potjomkin””, par Eizenšteina neprātīgajām idejām un Meksiku, arī par pēdējo gadu “biopikiem” un to, kā popkultūra nespēj apgūt Eizenšteina kosmosu.
Autors: Oksana Bulgakova


Uldim Braunam. Karognesējam

18. janvārī Latvijas dokumentālisti, draugi un kolēģi atvadās no režisora un operatora Ulda Brauna. Arī režisore Kristīne Briede, kura jau divus gadus veido filmu par 60. gadu dokumentālistiem Baltijā – pilnmetrāžas dokumentālo filmu "Baltijas jaunais vilnis" Latvijas simtgadei. Jo tas, ko savā mūžā paveicis Uldis Brauns un viņa domubiedri, Latvijas simt gadiem ir ļoti nozīmīgi.
Autors: Kristīne Briede


Animēti sapņi melnās naktīs

Vientulība pilsētas dzīvoklī, grūtības atrast vietu sabiedrībā, konflikti ar dabas spēkiem – tādas gandrīz katram indivīdam saprotamas problēmas šobrīd ir pasaules animācijas režisoru uzmanības lokā, vismaz tā var spriest pēc Tallinas „Melno nakšu” satelītfestivāla „Animated Dreams” programmas. Tomēr igauņu animatoru melnais humors un absurda klātbūtne gan filmās, gan dzīvē padara festivālu par visai jautru piedzīvojumu.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi