"Homo sovieticus". Slidināšanās pa komunisma ledu

Dokumentālajā filmā "Homo sovieticus" režisors Ivo Briedis un scenāriste Rita Ruduša mēģina noskaidrot jēdziena „padomju cilvēks” noturību apziņā, tā pazīmju neizbēgamību sociālās infekcijas skartajiem. Otrkārt, autori pieskaras diezgan draudīgai mūsdienu parādībai, proti, galēji kreiso ideju atdzimšanai Rietumu pasaulē, kas nekad nav saskārusies ar dzīvi padomju īstenībā.
Autors: Agris Redovičs


P.S. par „Oskariem”: Eiropas gars, sieviešu līnija u.c.

Šo piezīmju mērķis nav vēlreiz kā no jauna pārstāstīt, kā tad pirms vairākām dienām Losandželosā tika sadalītas Amerikas kinoakadēmijas "Oskaru" figūriņas.
Autors: Dita Rietuma


Andris Keišs. Līdz cilvēces beigām

Latvijas kinoaktieris Nr. 1 pilnīgi oficiāli ir Andris Keišs, vismaz jauno laiku vēsturē viņam ir visvairāk kinolomu un visdrīzākajā laikā vēl dažas nāks klāt – „rudenī, kad kinoteātri būs vaļā”, kā tagad pieņemts teikt un cerēt. Viena no tām būs galvenā loma Jura Poškus jaunākajā spēlfilmā „Saule spīd 24 stundas” – uzņēmējs Mārtiņš, kurš savu pusmūža krīzi mēģina ārstēt, pārdodot biznesu un spontāni aizbraucot „uz Ziemeļpolu”.
Autors: Kristīne Matīsa


Uzmanību! Priekšā filmu sastrēgums!

Pie pandēmijas slēgto kinoteātru durvīm kā pie slūžām krājas neizrādītu filmu straume jau no pagājušā gada. Rudenī – vai kad nu tas būs – kinoskatītāju gaida repertuāra pārbagātība un informatīvs troksnis, kas apdraud katras atsevišķas filmas iespējas vispār tikt pamanītai.
Autors: Elīna Reitere


Korejas kino. Vilnis, kas pacēla „Parazītu”

Tuvojas "Oskara" balvu pasniegšana, atsaucot atmiņā negaidītos notikumus pirms gada, kad uzreiz četras statuetes, ieskaitot labākās filmas balvu, saņēma Dienvidkorejas "Parazīts / Parasite". Kas tas bija - nejaušība vai likumsakarība?
Autors: Adriāna Roze


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi