Par Rūķa personības vērienu

Pirmizrādi piedzīvojusi Lienes Laviņas-Kalnaellas dokumentālā filma „Tev, Rūķi!”, kas 31. maijā vēl būs skatāma kinoteātrī „Splendid Palace” īpašā seansā kopā ar filmas radošo grupu, no 1. jūnija – „Lattelecom” videonomā, no 3. jūnija Talsu kinoteātrī, vasarā vēl citur – meklējiet afišās! „Kino Rakstos” filmu recenzē teātra zinātniece Gundega Saulīte.
Autors: Gundega Saulīte


Vēl dažas Kannu filmas

Mirkli pirms Kannu festivāla noslēguma un visu intrigu atrisinājuma – vēl dažas konkursa filmas, starp tām arī Ksavjē Dolana jaunākais darbs, kas rudenī būs skatāms Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) konkursā.
Autors: Anita Uzulniece


Diženums, dubļi un uzvara. Aleksejs Balabanovs

Pirms trim gadiem no dzīves aizgāja krievu (ne Krievijas, bet tieši krievu) režisors Aleksejs Balabanovs. Šodien, tāpat kā vienmēr, ir vērts atcerēties viņa atklāto, patiesīgo daiļradi, un tieši tāpēc arī radusies ideja augšāmcelt Alekseja Oktjabrinoviča kinematogrāfisko garu septiņu filmu retrospektīvā kinoteātrī „Kino Bize” no 20. maija līdz 1. jūlijam (uz pirmo seansu biļešu gan vairs nav, tāpēc nozīmēts papildseanss otrdien, 24. maijā). Raksta autors Artūrs Zavgorodnijs ir arī retrospektīvas programmas sastādītājs.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Paralēlās Kannas

Ko jūs darāt pirmkārt, ieejot kinoteātrī? Ja esat Kannās, uzrādāt somu apsargam, kamēr cits jūs pārmeklē ar metāla detektoru. Un tā pirms katra seansa, pie katras ieejas.
Autors: Sonora Broka


Piecas filmas no Kannu konkursa

69. Kannu kinofestivāla sestajā dienā prese jau noskatījusies trīspadsmit no konkursa filmām (kopā divdesmit viena). Kinotirgū jau rādīta Renāra Vimbas filma "Es esmu šeit" un Latvijas pieņemšanā zem mūsu karoga kinotirgus 221. paviljonā, ko iekārtojis NKC sadarbībā ar LIAA, jau kuplā skaitā pulcējušies mūsu draugi, kolēģi un sadarbības partneri.
Anita Uzulniece stāsta par piecām spilgtākajām konkursa skates filmām.
Autors: Anita Uzulniece


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi