KINO Raksti

Piejūras klimats

10.11.2017

No 10. novembra piektdienu rītos plkst. 9:05 LR3 "Klasikas" ēterā skan "Piejūras klimats" – raidījums par kino, kuru pārmaiņus vada kinorežisore un kultūras žurnāliste Kristīne Želve un Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF)  radošā direktore Sonora Broka.

RAIDĪJUMU ARHĪVS LR3

Raidījumā tiksimies ar kino vēsturniekiem, teorētiķiem un ekspertiem, uzzināsim ko tuvāk par kino balvām, vadošajām kino tendencēm un klasiku, uzklausīsim aculiecinieku iespaidus par apmeklētajiem kino festivāliem un gluži vienkārši svinēsim kino – atzīmēsim ievērojamu režisoru jubilejas un izcilu filmu gadskārtas.

Pārraides nosaukums ir atsauce uz latviešu kino klasiķa Rolanda Kalniņa nepabeigto filmu "Piejūras klimats" – pirmo spilgto postmodernisma pieteikumu Latvijas kino mākslā, kuras uzņemšana 1974. gadā tika traumatiski pārtraukta, tādējādi noslēdzot Latvijas kino no pasaules aprites un ierobežojot tā māksliniecisko brīvību. Šodien mēs varam tikai zīlēt – ja "Piejūras klimats" būtu pabeigts, iespējams, ka latviešu kino būtu nedaudz citādāks, ar savu "jauno vilni" ne tikai dokumentālajā, bet arī spēles kino žanrā...

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan