KINO Raksti

Dāvja Sīmaņa "Mūris" - īpaši aktuāla tiem, kas glorificē padomiju

20.04.2018

16. aprīlī Šveicē notiekošā kinofestivāla "Visions du Réel" konkursa skates ietvaros pasaules pirmizrādi piedzīvojusi kinorežisora un Latvijas Nacionālās filmu skolas asociētā profesora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma "Mūris" – subjektīvi emocionāls, vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. 24. aprīlī notiks tās pirmizrāde Latvijā.

"Tas man gluži personiski nozīmē ļoti daudz – ka mana filma startē tik nozīmīgā festivālā, un cilvēkiem pasaulē būs iespējams ieraudzīt mūsu sabiedrības kontekstu,” pirms došanās uz filmas pirmizrādi raidījumā "Piejūras klimats" gandarījumu neslēpa režisors.

"Filma nenoliedzami ir ļoti politiska," atzīmē Sīmanis.

"Neskatoties uz to, ka filmas galvenais fokuss ir mans skatījums uz notikumiem abās pusēs – apbus Latvijas un Krievijas robežai, nosaukums "Mūris” apzīmē to necaurejamo sienu, kas ideoloģijas vai domāšanas nozīmē pastāv starp dažādajām sabiedrībām. Jo īpaši tas ir aktuāls sabiedrībā, kas apbrīno padomju pagātni, šo uzskatu burtiski kā indi izplatot mūsdienu kontekstā, liekot glorificēt pagātnes notikumus, par ko zināšanu trūkst vai to vispār nav.”


Visi raidījumi vienuviet - Latvijas radio arhīvā

Komentāri

Šim rakstam vēl nav komentāru!
Atbalstītāji

Galvenais atbalstītājs 
Valsts Kultūrkapitāla fonds
web tasarım vds vds sunucu mersin gergi tavan