Festivāls “Kino Pedālis” aicina

Latvijas festivālu pulkam pievienojas jauns dalībnieks – velo- un kino festivāls “Kino Pedālis”, kas notiks no 13. maija līdz 15.maijam Valmierā un apkārtnē, bet līdz 1. maijam vēl aicina iesniegt filmas konkursam.
Autors: Elīna Megne


Un Vārds tapa filma

No 28. marta līdz 3. aprīlim „Happy Art Museum” telpās (tirdzniecības centra „Galerija Rīga” 7. stāvā) notiek 18. kinoforums „Un Vārds tapa filma”, programmā desmit filmas, kas dažādos kinofestivālos saņēmušas Ekumēniskās žūrijas balvas. Cilvēku dramatiskie likteņi, ilgas un cerības, pasaules konfliktu balsis un atbalsis.
Autors: Anita Uzulniece


Tamperes festivāls: profesionalitāte kedās

Nesen Somijā noslēdzās jau 46. Tamperes filmu festivāls, kas līdzās Klermonferānas (Francijā) un Oberhauzenas (Vācijā) īsfilmu festivāliem ir saucams par vienu no Eiropas svarīgākajiem notikumiem īsfilmu jomā. Iespējams, Latvijas publikai Tamperes filmu festivāla nosaukums palicis atmiņā no pagājušā gada, kad tur starptautiskajā īsfilmu konkursā galveno balvu ieguva brāļu Laura un Raita Ābeļu filma „Kastrāts kuilis”, līdz ar to saņemot iespēju kvalificēties ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai.
Autors: Agnese Logina


Krievijas propaganda no putna lidojuma

Kinoteātrī “K.Suns” no 4. marta un kinoteātrī “Splendid Palace” no 12. marta skatāma jauna un pēdējā laika politiskajā situācijā īpaši aktuāla dokumentālā filma „Ģenerālplāns” (studija „Mistrus Media”, režisors Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces – Inga Spriņģe un Arta Ģiga). Kā formulē komunikācijas zinātņu doktors un mediju pētnieks Mārtiņš Kaprāns – filma vēsta, ka no Krievijas propagandas nav jābaidās, tā intelektuāli jāsavalda, neaizmirstot par ironiju.
Autors: Mārtiņš Kaprāns


Nabaga Lilijas (ne)ērtais dzimums

Vēl līdz 10. martam kinoteātrī “Splendid Palace” skatāma melodrāma "Dāņu meitene / The Danish Girl", kas ASV Kinoakadēmijas „Oskaru” kontekstā izpelnījusies ievērību – filma bija nominēta par labāko aktiera darbu (Edijs Redmeins), labāko scenogrāfiju (Eva Stjuarte) un labāko kostīmu dizainu (Pako Delgado), bet aktrise Alīsija Vikandere saņēma „Oskaru” kā Gerda – filmas galvenā varoņa, transpersonas Einara / Lilijas sieva. Recenzijas autore, vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas maģistrante Olga Dolina analizē filmu gan kinematogrāfiskā, gan transdzimumu tematikas kontekstā.
Autors: Olga Dolina


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi