Riga IFF: trīs lietuviešu filmas par 20. gadsimtu

Visas krāces un vēstures periodi, kādus 20. gadsimta laikā piedzīvojusi Latvija, ar tieši tādu pašu spēku ietekmējuši arī kaimiņus visā Baltijā. Tāpēc Lietuvas stāsti par kara laiku, pēckara laiku un neatkarības atjaunošanu ir tik pazīstami un saprotami arī mums. Tāda šogad sakritība - Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā "Home Made" satikušās trīs starptautiski jau pazīstamas Lietuvas filmas, kas tikpat labi varēja būt uzņemtas Latvijā. Vai arī nevarēja?
Autors: Tabita Rudzāte


Iesaka Ilmārs Šlāpins: Piecas “garlaicīgas” filmas Riga IFF

Laikmetā, kad kino un sociālie mediji mums māca gūt baudu no iespējas ātri aizrauties, aizmirsties un izklaidēties, aizvien svarīgāka kļūst atziņa, ka vēl eksistē kino, kas ļauj atrast laiku pabūt divatā ar sevi, padomāt un iegrimt mākslas darbā dziļāk.
Autors: Ilmārs Šlāpins


Riga IFF. Trīs zviedriešu filmas

Trīs zviedru filmas, trīs režisores sievietes, trīs stāsti, kurus man ir interesanti vērot līdz galam, un trīs visumi, kuros es patiešām spēju iejusties, nevis tikai novērtēt tēmas vai kompozīcijas risinājumu, ik palaikam atgaiņājot nepieņemamas detaļas.
Autors: Santa Remere


Vims Venderss. No Alises līdz Teksasai, un debesis pāri visam

Kinozinātniece Anita Uzulniece uzskatāma par vienu no zinošākajiem vācu kino speciālistiem Latvijā, tāpēc “jaunā vācu kino” līdera Vima Vendersa jubileju “Kino Raksti” atzīmē, publicējot fragmentu no topošās grāmatas “Mans kino (un) laiks”, kur Vendersa agrīnajām filmām (1974-1987) veltīts atsevišķs raksts nodaļā “Manas kino mīlestības”.
Autors: Anita Uzulniece


Melodrāma – no ieročiem līdz asarām

Vai taisnība, ka uzņemt vesternu ir smalki, bet uzņemt melodrāmu – kauns? Vai tomēr tas ir tikai viens no nepelnīti pielipinātiem stereotipiem šai racionālajai struktūrai, kas kinovēstures simt gadu laikā ir pamatīgi mainījusies?
Autors: Daniela Zacmane


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi