Riga IFF „Malmkrogs”. Estētisks uzvedums par ētiskiem jautājumiem

Varbūt tas ir vecās, zudušās, uz milzu katastrofu ejošās Eiropas simbolisks koncentrāts. Vienas dienas garumā, vienā telpā un vienā nelielā kompānijā filma uzkonstruē savrupu mikrokosmu, kur bezgalīgā laika plūdumā tiek izspēlēta kāda perfekti iestudēta drāma. Skatītājam ir vienkārši ļauts uz brīdi tur ielūkoties kā pilnīgam svešiniekam un – tikt apburtam vai arī…
Autors: Tabita Rudzāte


„Mans mīļākais karš”. Bērnības iesārtie rīti

“Bērns, kas aug saskaņā ar padomjzemes iesarkano īstenību” – tāda ir mazā pioniere Ilze, dokumentālās animācijas filmas “Mans mīļākais karš” daļēji autobiogrāfiskā varone. Arī kinozinātnieks Agris Redovičs, lai gan bērnību aizvadīja citā pilsētā un citā desmitgadē, tomēr ticēja tam, ko raksta avīze “Cīņa”, stāvēja rindās tukšos veikalos un tagad novērtē bērna acīm skatīto pasauli.
Autors: Agris Redovičs


Riga IFF „Konference”. Ko nedrīkst aizmirst

Ivana Tverdovska (1988) spēlfilma “Konference”, kas iekļauta Riga IFF konkursa programmā, ir sāpīgs atgādinājums par realitāti – tās centrā ir kādas ģimenes dzīve 17 gadus pēc tam, kad pieredzēts terora akts Dubrovkas teātrī Maskavā, Čečenijas kara laikā.
Autors: Ilze Jansone


Kāpēc es ceru uz filmu “Maiņa-2”

Letiņiem iznācis jauns trilleris, saucas "Maiņa" (režisors Reinis Kalviņš). Es saku – sen bija laiks! Trilleris ir otrs populārākais un komerciāli veiksmīgākais žanrs pasaulē (tūlīt aiz stāstiem, kas domāti romantiskām dāmām), un reti kas tik labi izklaidē un pielīmē pie ekrāna, kā spraigs sižets, aktīvi varoņi un "bietē došana" ar cēlu attaisnojumu.
Autors: Vilis Lācītis


Riga IFF „Mārtins Īdens”. Rakstīt, ciest un rakstīt

Venēcijas festivāla Volpi kauss, ko saņēma galvenās lomas tēlotājs Luka Marinelli, izcēla itāliešu režisora Pjetro Marčello filmu „Mārtins Īdens” kinopasaules uzmanības lokā. Džeka Londona populārā romāna ekranizācija būs skatāma arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā „Festivālu izlase / Festival Selection”.
Autors: Ilmārs Šlāpins


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi