„Divas strīpiņas”. Aborti ārpus rāmjiem

Režisores Alises Zariņas studiju darba "Divas strīpiņas" būtiskākais iedarbības aspekts, kas būtu pārtulkojams arī citos traumatiskos, no morāles viedokļa neviennozīmīgos stāstos, ir veids, kā tajā parādās emocijas un afekts – divas šķietami līdzīgas parādības, kuras šajā gadījumā prasmīgi šķirtas, tā veicinot padziļinātu, kritisku skatījumu uz abortu kā sabiedrisku, nevis „privātu” problēmu.
Autors: Ieva Melgalve


"Homo sovieticus". Slidināšanās pa komunisma ledu

Dokumentālajā filmā "Homo sovieticus" režisors Ivo Briedis un scenāriste Rita Ruduša mēģina noskaidrot jēdziena „padomju cilvēks” noturību apziņā, tā pazīmju neizbēgamību sociālās infekcijas skartajiem. Otrkārt, autori pieskaras diezgan draudīgai mūsdienu parādībai, proti, galēji kreiso ideju atdzimšanai Rietumu pasaulē, kas nekad nav saskārusies ar dzīvi padomju īstenībā.
Autors: Agris Redovičs


Seriāls „Tunelis”. Nepelnīti neievērots

Seriālu niša Latvijas audiovizuālā satura kopskatā izskatās aizvien daudzsološāka, jaunie projekti vairs nemet nolādētus lokus ap vienām un tām pašām tēmām un aktieriem, un būtisku jaunu asiņu pieplūdumu nodrošina sadarbība ar kaimiņvalstu kolēģiem.
Autors: Sonora Broka


Pandēmijas laika seriāli – ar un bez glancētiem vāciņiem

Kamēr „kinoteātru formāta” filmas krājas pie pandēmijas aizvērtajām slūžām kā ledus gabali pie aizsprosta, toties jo aktīvāka rosība notiek straumēšanas formātā, kur cits pēc cita parādās jauni Latvijas seriāli, un laimīgā kārtā – ļoti dažādi! Šoreiz par diviem no tiem – „Atriebējas” un „Paliec negatīvs”.
Autors: Sonora Broka


„Manks”. Eposs par leijerkastnieku un pērtiķīti

Režisora Deivida Finčera jaunākā filma „Manks” ir viena no šāgada kino balvu sezonas favorītēm - tā saņēmusi visvairāk nomināciju “Kritiķu izvēles balvai” (12 nominācijas) un vēl sešas nominācijas “Zelta globusam”.
Autors: Marta Elīna Martinsone


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi