„Kino Bize”. Trīs klasikas vakari mājās

Robērs Bresons, Tilda Svintone un Vons Karvajs – tumšajos ziemas vakaros kinoteātris „Kino Bize” piedāvā pievērsties kino vēsturei un savā straumēšanas vietnē „Mājas kino” izrāda rūpīgi kūrētu filmu izlasi “Klasikas kino vakari”.
Autors: Agnese Lipska


Eksperimentālais kino. Personīgs, patiess un apzināts

Mūsdienu vizuālās pārpilnības laikmeta uzvaras gājienā soļo klišejiski telefon-filmējumi sociālajos tīklos un taisnvirziena naratīvs kinoindustrijā, taču tam nav nekāda sakara ar cilvēka patieso dabu. Cilvēks taču nedomā lineāros stāstos, domas mēdz būt fragmentāras un vienmēr personīgas, nevis stereotipiskas. Līdzīgas īpašības raksturo tā saukto „eksperimentālo kino”, kuru savā bakalaura darbā pētījusi Ieva Ozoliņa, intervējot divus tēmas speciālistus – „Baltic Analog Lab” dibinātāju Ievu Balodi un kinorežisoru-sinefilu Jāni Putniņu.
Autors: Ieva Ozoliņa


Šī kamera tev ir par smagu!

„Bieži, runājot par vīrišķo un sievišķo skatienu kinofilmās, mēs domājam par režisoriem vai stāstiem un aizmirstam, ka visburtiskākajā nozīmē skatienu iemieso kamera un cilvēks, kas aiz tās stāv. Un šis cilvēks gandrīz nekad nav sieviete,” raksta režisore Alise Zariņa, kura tomēr arī pati ir bijusi kameras otrā pusē. Pēc izstādes „Euro Femmes” aicinājuma viņa izpētījusi fenomenu „sieviete-kinooperatore” dažādos laikos un dažādās valstīs.
Autors: Alise Zariņa


Lietainas dienas un vēja kūkas

Viens no pasaulē atzītākajiem animācijas vēsturniekiem un pētniekiem, vairāk nekā 20 animācijas grāmatu autors un redaktors Džanalberto Bendaci (Giannalberto Bendazzi) šoruden bija ļoti priecīgs – viņš beidzot ieradās Rīgā. Un priecīgi bija Latvijas studenti, kuriem augstskolas nepiedāvā īpašus kursus animācijas vēsturē, priecājās ar Latvijas animatori, Džanalberto draugi.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Tu neko neredzēji, tu redzēji visu

25. janvāra vakarā kinoteātrī “Splendid Palace” – Alēna Renē filma “Hirosima, mana mīla / Hiroshima, mon amour” (1959), jau otrais seanss LKA Rīgas Kino muzeja lektorijā "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XII: Urbānās leģendas”. Šī ir viena no divām cikla filmām, kas uzņemtas drīz pēc Otrā pasaules kara beigām un mēģina saprast, “kas te tikko ir noticis un kā tas vispār bija iespējams”.
No 24. janvāra


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi