Kubriks Temzas krastos un Rīgā

Rīgas jaunākais un drosmīgākais kinoteātris “Kino Bize” šonedēļ svin četru gadu jubileju, turklāt ar vērienu – ar Stenlija Kubrika filmu retrospektīvu, kas sākas jau 6. decembrī ar leģendāro "Mehānisko apelsīnu / Clockwork Orange" (1971). Kino Rakstos par izcilo režisoru Stenliju Kubriku raksta izcilais kinozinātnieks Viktors Freibergs, kurš turklāt vasarā Londonā piedzīvojis Kubrikam veltītu mākslas darbu izstādi.
Autors: Viktors Freibergs


Stikla lauskas bez naratīva

Ar Lorijas Andersones “Suņa sirdi” un Gaja Madina kinopasaulei veltīto dokumentālo filmu “Doktora Madina 1000 acis” sākās Rīgas starptautiskā kinofestivāla programma ar lieliski pārfrazēto nosaukumu “In Kino Veritas”, nu jau tradicionāli piedāvājot īpašu filmu izlasi no dažādiem pasaules kinovēstures periodiem. Pēdējais laiks sākt atzīmēt kalendārā seansus, ieklausoties kinozinātnieka Viktora Freiberga viedoklī.
Autors: Viktors Freibergs


Jāņa Streiča jubilejā - „Likteņdzirnas”

Kinorežisora un daudzu citu jomu mākslinieka Jāņa Streiča 80. dzimšanas dienā, 26. septembrī, Kino Raksti svinīgi un oficiāli piesaka jaunāko grāmatu sērijā „Kino Rakstu bibliotēka”, kas iznāks Jāņa Streiča kinogada noslēgumā, - tas ir kinokritiķes Dairas Āboliņas lieldarbs „Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas” 500 lappušu apjomā. Katrai no režisora filmām grāmatā veltīta atsevišķa nodaļa, un jubilejas dienā publicējam nodaļu par vienu no populārākajiem Jāņa Streiča hitiem – pirms 20 gadiem uzņemto filmu „Likteņdzirnas” (1997), kuru Latvijas kinoteātros apmeklēja vairāk nekā 122 000 skatītāju.
Autors: Daira Āboliņa


Lodes un makaroni

Šāgada septembrī “Kinoblogeri” izceļ uz lielā ekrāna nemirstīgo itāļu režisora Serdžo Leones klasiku – pa vienam ekskluzīvam seansam filmām “Par sauju dolāru / Per un pugno di dollari” (9. septembrī), “Par dažiem dolāriem vairāk / Per qualche dollaro in più” (16. septembrī) un “Labais, ļaunais un riebīgais / Il buono, il brutto, il cattivo” (30. septembrī).
Autors: Roberts Kuļenko


Ko atrast Boloņā?

Viens no iemesliem, kādēļ ir patīkami apmeklēt Boloņā notiekošo festivālu „Il Cinema Ritrovato“, ir iespēja nonākt situācijā, kad vakara seansam jāizvēlas – iet skatīties restaurētu Fellīni „Amarkordu“, pirms kura rāda Džuzepes Tornatores atlasītus un samontētus fragmentus no filmas izmēģinājuma kadriem; vai varbūt izvēlēties Žaka Bekēra „Caurumu“ vai Čaplina „Modernos laikus“ ar orķestra pavadījumu, turklāt vēl brīvdabas seansā. Saprotu, ka ikdienā Rīgā šādā situācijā nenonākšu, jo šī tomēr ir festivāla programma, tomēr ceru, ka sagaidīsim vismaz tādu laiku, kad pie mums būs kinoteātris, kurā regulāri rāda filmas ārpus aktuālā kinorepertuāra. Kamēr tā nav, reizi gadā jābrauc uz Itāliju!
Autors: Zane Balčus


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi