Paralēlās Berlināles

Katru gadu tas nebeidz pārsteigt no jauna – Berlinālei ir tik daudz slāņu, kas pastāv līdzās, bieži pat nepārklājoties. Piemēram, vairums filmu tirgus dalībnieku kinoseansus neapmeklē vispār.
Autors: Sonora Broka


Animēti sapņi melnās naktīs

Vientulība pilsētas dzīvoklī, grūtības atrast vietu sabiedrībā, konflikti ar dabas spēkiem – tādas gandrīz katram indivīdam saprotamas problēmas šobrīd ir pasaules animācijas režisoru uzmanības lokā, vismaz tā var spriest pēc Tallinas „Melno nakšu” satelītfestivāla „Animated Dreams” programmas. Tomēr igauņu animatoru melnais humors un absurda klātbūtne gan filmās, gan dzīvē padara festivālu par visai jautru piedzīvojumu.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Melnās novembra naktis Tallinā

Tallinas starptautiskā kinofestivāla “Melnās naktis / Pimedate Ööde filmifestival” noslēguma ceremonijā Latvijas spēlfilmas "Melānijas hronika" operators Gints Bērziņš saņēma balvu kā šī A klases festivāla galvenā konkursa skates labākais operators. Kino Rakstos - aculiecinieka piezīmes par festivālu, kurā līdz ar daudziem Latvijas profesionāļiem pabija arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka.
Autors: Sonora Broka


Rumāņu diskrētais šarms

Iespēja pašiem savām acīm pārliecināties, kāds tad ir tas slavenais „rumāņu jaunais vilnis”, kas ir ļoti slavens pasaules kinofestivālos, bet līdz Latvijai parasti nenonāk. Rīgas starptautiskā kino festivāla programmā atlicis vēl viens seanss sestdien, 22. oktobrī, - „rumāņu viļņa” aizsācēja Kristi Puiu jaunākā filma „Sjerranevada / Sieranevada”. Kino Rakstiem par to raksta kinorežisors Jānis Putniņš, kurš pieticīgi atzīst, ka redzējis "labi ja padsmit" rumāņu filmu...
Autors: Jānis Putniņš


“Nordic Highlights” izgaismo atšķirības

Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros jau tradicionāli tiek demonstrēta filmu programma “Ziemeļu gaismas / Nordic Highlights”, kuras atklāšana tieši šodien, 18. oktobrī, bet šogad arī konkursa programmā gandrīz puse filmu nāk no Ziemeļvalstīm – no reģiona, kura filmas Latvijā skatītāji jau sen mīl.
Autors: Sonora Broka


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi