Īsfilmu gids 2ANNĀS

Kino gardēžiem šī nedēļa var izvērsties visai piesātināta un notikumiem bagāta, jo no pirmdienas, 10. februāra, līdz svētdienai, 16. februārim, norisinās 24. Rīgas Starptautiskais Īsfilmu festivāls 2ANNAS. Lai skatītājiem vieglāk orientēties festivāla 2ANNAS programmā, piedāvājam tā veidotāju komandas ieteikto 10 filmu izlasi, ko noteikti vērts redzēt.

Filmas iesaka festivāla un programmas kuratore Laima Graždanoviča, fokusa programmas kuratores Astra Zoldnere un Linda Valte, vidējā garuma konkursa kuratore Dace Čaure un festivāla brīvprātīgā Laura Cine.

Festivāls notiek Kaņepes kultūras centra (KKC) kinoteātrī Augusts, kinoteātrī K.Suns un Splendid Palace, ar pilnu programmu var iepazīties mājaslapā.

Planētas A, Z, ∑ un ∞ / Planets A, Z, ∑ un ∞ 
Momoko Seto īsfilmas / animācija / Francija / 2014 / 11’
Festivāla atklāšana 11.02, plkst. 20:00, Splendid Palace Mazā zāle

Iesaka fokusa programmas kuratore Astra Zoldnere

Francijā dzīvojošās japāņu mākslinieces Momoko Seto videomākslas darbi cieši saistīti ar viņas ekoloģisko aktivitāti. Sērijā Planētas A, Z, ∑ un ∞ režisore piedāvā pārsteidzošas, hipnotizējoši apokaliptiskas vīzijas. Dažādos burtos un simbolos nosauktās planētas izspēlē katastrofu scenārijus, sākot no ledus kušanas, nukleārām eksplozijām un jūru izžūšanas līdz pilnīgai dzīvības izmiršanai. Smalki lietojot jaunākās tehnoloģijas, Seto izmanto ikdienas materiālus simbolisku ainavu uzburšanai uz citām planētām.

Ziemassvētku dāvana / The Christmas Gift
Bogdan Mureşanu / Rumānija, Spānija / spēlfilma
EFA "SHORT MATTERS 2019 I" seanss - 10.02. plkst. 19:00, KKC kino Augusts

Iesaka festivāla brīvprātīgā Laura Cine

1989. gada 20. decembris – dažas dienas pēc Rumānijas diktatora Nikolajes Čaušesku asiņainajām represijām Timišoārā. Kādam tēvam šis vakars izvēršas nopietnā pārbaudījumā. Filma ieguvusi Eiropas Kino akadēmijas (EFA) titulu Eiropas gada īsfilma 2019.

Zilais zēns / Blue Boy
Manuel Abramovich / Argentīna, Vācija / 2019 / dokumentālā filma / 19’
Starptautiskais īsfilmu konkurss Gender Blender – 12.02, plkst. 19:00, KKC kino Augusts

Iesaka festivāla komanda.

Septiņi rumāņu puiši, kas Berlīnē sniedz seksuālus pakalpojumus vīriešiem, nofilmēti, klausoties un reaģējot uz ierakstiem, kuros fiksēts viņu pašu piedzīvotais.
Filma 2019. gadā saņēmusi īpašu žūrijas balvu Berlīnes kinofestivālā.

Meita / Daughter
Daria Kashcheeva / Čehija / 2019 / animācijas filma / 15’
Starptautiskais īsfilmu konkurss Lūdzu, saproti - 13.02, plkst.19:00, KKC kino Augusts

Iesaka festivāla komanda

Vai savas sāpes būtu jāslēpj? Jānoslēdzas sevī, savā iekšējā pasaulē, ko pārpilda ilgas pēc tēva mīlestības un tās izpausmēm? Vai tomēr jāsaprot un jāpiedod, kamēr vēl nav par vēlu? Filma ieguvusi 2019. gada Oskaru nomināciju kā viena no labākajām animācijas īsfilmām.

Dāma, busiņš un brīvdomātājs / Lady, Van And the Free Man
Ieva Šakalytė / Lietuva / 2019 / dokumentāla filma / 12’
Baltijas īsfilmu konkurss Ceļā - 13.02, plkst. 21:00, KKC kino Augusts

Iesaka Baltijas īsfilmu konkursa kuratore Astra Zoldnere

Šī rotaļīgā dokumentālā īsfilma stāsta par diviem režisoriem, kas vecā busiņā apceļo Rumāniju. Tā ir filma par radošumu un robežām, ko nosakām paši sev.

Apgaismība / Enlightenment
Kristiāna Šuksta / Latvija / 2019 / spēlfilma / 30’
Baltijas īsfilmu konkurss Šķērsojot robežlīniju - 14.02, plkst. 19:00, KKC kino Augusts

Iesaka Baltijas īsfilmu konkursa kuratore Astra Zoldnere

Augusts ir bezpajumtnieks, kurš dzīvo mazā Latvijas pilsētiņā, taču par to īpaši nebēdājas. Viņš priecājas par ikdienas dzīves ainām un visu interesanto, ko var novērot pilsētas ielās. Kādu dienu viņš atrod dzejas grāmatu, kas viņu aizrauj, jo tā atgādina par viņa kaislību – elektrību. Augusts aizvien vairāk aizraujas ar dzeju, līdz tas viņu noved pie Evijas – sievietes, kas viņam atgādina elektrību citādā veidā.

Kovbojs / Cowboy
Raimondas Kavaliauskas / Lietuva / 2019 / animācijas filma / 38'
Vidēja garuma filmu konkursa seanss Atkusnis - 14.02. plkst. 21:00, KKC kino Augusts

Iesaka vidējā garuma konkursa kuratore - Dace Čaure

Ekscentrisks vientuļnieks, kas bērnībā cietis no paša tēva, stingri apņemas būt labāks tēvs un cienījams piemērs savam dēlam, kad viņam tāds būs. Tomēr dzīve sagatavojusi viņam pārbaudījumu, lai redzētu, cik cieša ir šī apņemšanās.

Pumzi
Wanuri Kahiu / zinātniskā fantastika / Kenija / 2009 / 21’
Fokusa programma No citurienes - 15.02, plkst.15:00, KKC kino Augusts

Iesaka fokusa programmas kuratore Linda Valte

Pumzi ir Kenijas pirmā zinātniskās fantastikas filma, kurā attēlota distopiska nākotne 35 gadus pēc tam, kad kari par ūdeni iznīcinājuši visu dzīvo uz Zemes.

Manekenu smaids / The smile of the mannequins
Asur Fuente / Spānija / 2019 / spēlfilma / 18’

Starptautiskais īsfilmu konkurss Cilvēka daba – 15.02, plkst. 17:00, KKC kino Augusts
Iesaka festivāla komanda

Vairāki manekeni izkāpj no skatlogiem… Vizuāla eseja par cilvēku (ne)laimi.
Filmas smalkums slēpjas tās vienkāršībā, liecinot par cilvēka dabu un brīžiem absurdo dzīvesveidu.

Ķīna, ne Ķīna / China not China
Richard Tuohy, Dianna Barrie / Austrālija / 2018 / 14’12’’
Fokusa programma Melnais caurums - 16.02, plkst. 14:00, KKC kino Augusts

Iesaka festivāla un programmas kuratore Laima Graždanoviča

Honkonga un Taivāna – divas mazas valstis, kam sarežģītas attiecības ar Lielo Ķīnu. Multiplicēti un daudzslāņaini ielu dzīves skati rada trauksmainu nepastāvības un pārmaiņu perioda sajūtu.
 

Festivālā 2ANNAS var noskatīties pasaulē jaunākās oriģinālās, inovatīvās, izaicinošās un sociāli aktīvās īsfilmas, kas sacentīsies par balvām četrās konkursa programmās: starptautiskais īsfilmu konkurss, Baltijas īsfilmu konkurss, starptautiskais vidēja garuma filmu konkurss un bērnu un jauniešu filmu konkurss. Eiropas Kino akadēmijas piedāvāto labāko laikmetīgo īsfilmu izlasi varēs redzēt EFA seansos Short Matters. Būs arī īpaši notikumi, piemēram, Roberta Gobziņa komēdijas Ceļojums uz Ogri pirmizrāde Rīgā.

Biļetes uz kino seansiem iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā, bet vairāki vērtīgi festivāla notikumi pieejami par baltu velti – visi konkursa programmu seansi, ko no otrdienas līdz piektdienai rādīs KKC Kino Augusts, arī industrijas dienas forums ar starptautisku ekspertu dalību Pieci soļi, kā izveidot veiksmīgu īsfilmu (13. februārī LKA Nacionālajā filmu skolā).

Bez maksas (vienīgi piektdien ieeja 2 EUR) varēs piedalīties arī festivāla Radio Naba muzikālajos vakaros, kas no ceturtdienas līdz sestdienai notiks festivāla centrālajā mītnē KKC.

Saistītie rakstiKomentāri:

Šim rakstam vēl nav komentāru


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi