Riga IFF: trīs lietuviešu filmas par 20. gadsimtu

Visas krāces un vēstures periodi, kādus 20. gadsimta laikā piedzīvojusi Latvija, ar tieši tādu pašu spēku ietekmējuši arī kaimiņus visā Baltijā. Tāpēc Lietuvas stāsti par kara laiku, pēckara laiku un neatkarības atjaunošanu ir tik pazīstami un saprotami arī mums. Tāda šogad sakritība - Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā "Home Made" satikušās trīs starptautiski jau pazīstamas Lietuvas filmas, kas tikpat labi varēja būt uzņemtas Latvijā. Vai arī nevarēja?
Autors: Tabita Rudzāte


Riga IFF. Trīs filmas par būtisko arhitektūrā un cilvēkos

Viena no RIGA IFF tematiskajām kino sadaļām “Architect’s Cut” ietver trīs filmas, kas būtiskas vairāku apsvērumu dēļ. Īpašu uzmanību piesaista apskatīto tēmu aktualitāte arī Latvijā – tukšums un pamestība iepriekšējās desmitgadēs plaukstošu industriālo būvju paliekās, kuras nevajadzīgas pamestas, lai citviet celtu jaunus biroju un konferenču centrus, kas atkal tāpat tiks pamesti. Būtu svarīgi izvērtēt un apzināties, ka modernisma (60.-70. gadu) arhitektūra ir ne tikai nīsto padomju laiku palieka, bet vērtība, ko radījuši labākie sava laika arhitekti un arhitektes – nebūt ne sliktāki par Rietumu slavenajiem kolēģiem.
Autors: Eva Rotčenkova


RIGA IFF. Filmas maziem un lieliem – “Kids Weekend”

Pirmo reizi visā Latvijā tikai tiešsaistē – tas ir pats galvenais, kas šogad jāpasaka par programmu „Kids Weekend” Rīgas starptautiskajā kinofestivālā. Pārējo šeit pateiks divi skatītāji, liels un mazs, kas programmu jau izpētījuši, - Ingmāra Balode, dzejniece un tulkotāja, un Alvis, sešgadnieks ar plašu interešu loku un visai dažādu kino skatīšanās pieredzi. Filmu vērtēšana estētiskās un emocionālās kategorijās vairāk raksturīga pirmajai šī tandēma skatītājai, bet jaunākajam – skaidri ētiskie vektori un taisnības izjūta sižeta risinājumos un personāžu raksturu izveidē. Šīs filmu programmas skatīšanās un pārspriešana viņiem bijusi vērtīga un sirdi sildoša pieredze. Lai brīnišķīgi RIGA IFF rīti un vakari arī citiem skatītājiem!
Autors: Ingmāra Balode


Iesaka Ilmārs Šlāpins: Piecas “garlaicīgas” filmas Riga IFF

Laikmetā, kad kino un sociālie mediji mums māca gūt baudu no iespējas ātri aizrauties, aizmirsties un izklaidēties, aizvien svarīgāka kļūst atziņa, ka vēl eksistē kino, kas ļauj atrast laiku pabūt divatā ar sevi, padomāt un iegrimt mākslas darbā dziļāk.
Autors: Ilmārs Šlāpins


Riga IFF. Trīs zviedriešu filmas

Trīs zviedru filmas, trīs režisores sievietes, trīs stāsti, kurus man ir interesanti vērot līdz galam, un trīs visumi, kuros es patiešām spēju iejusties, nevis tikai novērtēt tēmas vai kompozīcijas risinājumu, ik palaikam atgaiņājot nepieņemamas detaļas.
Autors: Santa Remere


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi