Klasika un laikmetīgais latviešu šausmu kino

Šosezon noslēdzošā raidījuma tēma - šausmu filmas, piedāvājot atskatu uz 50 gadus senu pagātni, 1968. gadu, kad kino pasauli satricināja divas pavisam atšķirīgas, bet vienlīdz stindzinoši baisas filmas - Džordža Romero “Dzīvo miroņu nakts”, kas aizsāka zombiju slavas ēru kino, un Romana Poļanska filma “Rozmarijas bērns” ar Miju Ferovu un Džonu Kasavītesu galvenajās lomās, kas modināja skatītājos visiracionālākās šausmas, turot tos, tāpat kā galveno varoni Rozmariju neziņā par notiekošo.
Autors: Sonora Broka


"Četri balti krekli" Kannās

“Es esmu bagāts, man pieder viss, kas ar mani ir noticis” – tā 1967. gada kinolentē “Četri balti krekli” dziedāja Pauls Butkēvičs. Un noticis ir patiešām daudz , gaidu minūtes šīsnedēļas sākumā pārvērtās patiesi emocionālās laimes stundās, kad pēc ”Četru baltu kreklu” pasaules pirmizrādes Kannu kinofestivāla Klasikas programmā publika ar stāvovācijām godināja klātesošos filmas autorus – režisoru Rolandu Kalniņu un operatoru Miku Zvirbuli.
Autors: Kristīne Želve


Animācija pieaugušajiem un iespaidi Oberhauzenes festivālā

Šī raidījuma tēma ir spēles un dokumentālā kino trešā māsa - animācija.
Autors: Sonora Broka


"Četri balti krekli" un Bille

Raidījumu sākam ar ļoti skaistu ziņu – Rolanda Kalniņa 1967.gadā uzņemtā un pēc tam aši un klusi plauktā noliktā filma “Četri balti krekli” jeb “Elpojiet dziļi” ir iekļauta Kannu kinofestivāla Klasikas skatē!
Autors: Kristīne Želve


Dāvja Sīmaņa "Mūris" - īpaši aktuāla tiem, kas glorificē padomiju

16. aprīlī Šveicē notiekošā kinofestivāla "Visions du Réel" konkursa skates ietvaros pasaules pirmizrādi piedzīvojusi kinorežisora un Latvijas Nacionālās filmu skolas asociētā profesora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma "Mūris" – subjektīvi emocionāls, vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. 24. aprīlī notiks tās pirmizrāde Latvijā.
Autors: Sonora Broka


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi