Otello džeza ritmā

Sestdien, 6. augustā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas mākslas foruma ietvaros kinoprojekts “Spektrs” sadarbībā ar Britu padomi piedāvā lielisku bezmaksas iespēju – noskatīties Bazila Dērdena filmu "Visu nakti / All Night Long" (1962), vienu no oriģinālākajām Viljama Šekspīra traģēdijas “Otello” modernajām ekranizācijām. Ievadlekciju pirms filmas seansa piedāvās lieliskais kinozinātnieks Viktors Freibergs, arī šā raksta autors, kurš saka: “Dērdena versija ir drīzāk improvizācija par "Otello" tēmu, un tāpēc šķiet gandrīz pašsaprotami, ka tajā skan tik daudz džeza – tā ir mūzika, kuras pamatā arī ir improvizācija”.
Autors: Viktors Freibergs


“Anomalisa”, jokainais valdzinājums

Kinofestivāla “Spektrs” ietvaros svētdien, 17. aprīlī, iespējams, vienīgo seansu Latvijā piedzīvo “Oskara” balvai nominētā Čārlija Kaufmana filma “Anomalisa” – pilnmetrāžas leļļu animācija ar eksistenciālu dimensiju.
Autors: Alise Zariņa


Džona Kārpentera “Radījums / The Thing” (1982)

Kinofestivāla “Spektrs” (23.11.- 29.11.) ietvaros 27. novembrī kinoteātrī “Forum Cinemas / Kino Citadele” skatāma šausmu kino žanra klasika – 33 gadus senā spēlfilma “Radījums”, vairāk nekā šausmu filma vai trilleris. Filma, kas pārdzīvo laiku, pateicoties savam noslēpumam.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi