Andžejs Žulavskis. Kosmoss kā plaisa

Gada nogalē pie visādiem kopsavilkumiem pieder arī atmiņas par aizgājējiem, un poļu kino rindās šogad izrauts pamatīgs robs – mūžībā devies ne tikai „lielais polis” Andžejs Vajda, bet arī mazāk populārais, bet tāpēc ne mazāk svarīgais Andžejs Žulavskis (1940–2016). Par viņa pēdējo filmu pēc Vitolda Gombroviča romāna „Kosmoss” raksta Dmitrijs Rancevs.
Autors: Dmitrijs Rancevs


Dziedāsim! Dejosim! Mīlēsim!

…. un filmēsim mūziklus! – žanru, kas paceļ spārnos pat nelabojamu skeptiķi. Līdz Rīgas kinoteātru repertuāram nonācis Demjena Šazela mūzikls „La La Land” (2016), kura nosaukums Latvijā paplašināts kā „La La Land: Kalifornijas sapņi”. Olga Dolina filmu redzēja Venēcijas kinofestivāla atklāšanas seansā, un tā viņu iedvesmo plašāk parunāt par mūzikliem.
Autors: Olga Dolina


In memoriam. Jevgeņijs Jufits

18. decembrī Pēterburgā, Smoļenskas kapsētā apbedīts kinorežisors, fotogrāfs un mākslinieks Jevgeņijs Jufits, aizgājis tikai 55 gadu vecumā. Jufitam ir īpaša vieta Krievijas un pasaules kino vēsturē kā galēji individuāla autorkino režisoram un sava īpašā virziena – nekroreālisma – dibinātājam. Un arī Latvijā viņam ir īpaša vieta – pilnīgi visas Jufita filmas dažādos gados ir demonstrētas kinoforumā „Arsenāls”, 2008. gadā arī pats režisors ieradās Rīgā uz savu filmu retrospektīvu, pabija Liepājā, kur aizrāvās ar Karostas drupu dīvaino skaistumu, un piekrita sarunai ar „Kino Rakstiem”.
Autors: Kristīne Matīsa


Ēķis un „Svingeri” izaicina

Jānis Jubalts ir izcili talantīgs aktieris, un „Svingeri” nemaz nav par seksu – tie ir divi patīkamākie pārsteigumi pēc Andreja Ēķa filmas pirmizrādes.
Autors: Kristīne Matīsa


Daira Āboliņa un Streiča maģiskais reālisms

Sērijā „Kino Rakstu bibliotēka” iznācis jauns un vērtīgs darbs – apgāds „Dienas Grāmata” izdevis kinokritiķes Dairas Āboliņas pirmo grāmatu „Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas”, un 2. decembrī notika grāmatas atvēršanas svētki kinoteātrī „Splendid Palace”.
Autors: Kino Raksti


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi