2 ANNAS: „Dabiski”. LV īsfilmu programma

„Pasaule dūc, mirdz un smaržo frekvencēs, kuras mēs ne tikai nespējam uztvert, bet nemaz vēl neesam atklājuši,” saka režisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali, šoreiz arī kuratora statusā – tieši viņš sakārtojis Latvijas īsfilmu programmu starptautiskajam festivālam 2ANNAS.
Autors: Žulijens Nuhums Kulibali


Filmas drošības sajūtai

Trauksmainos laikos, kad nākotne ir vēl nezināmāka, nekā parasti, stabilitātes sajūta jāmeklē citur – piemēram, pārbaudītā pagātnes pieredzē, neskaitāmas reizes redzētās filmās, ko gribas skatīties vēl un vēl. Tas ir kā satikt labi zināmus, bet sen neredzētus draugus, kas nevis sauc līdzi bīstamā nezināmajā, bet gan ar savu atgriešanos var iepriecināt, sniegt mierinājumu vai radīt komforta sajūtu. Fanu kultūras pētniece Aleksisa Neta šo parādību apzīmē ar jēdzienu “comfort binge”, Kino Raksti to pārdēvē par filmām un seriāliem drošības sajūtai. Iesaka četri Latvijas režisori – Ilze Burkovska-Jakobsena, Marta Elīna Martinsone, Jānis Ābele un Aiks Karapetjans.
Autors: Kino Raksti


Pandēmijas laika seriāli – ar un bez glancētiem vāciņiem

Kamēr „kinoteātru formāta” filmas krājas pie pandēmijas aizvērtajām slūžām kā ledus gabali pie aizsprosta, toties jo aktīvāka rosība notiek straumēšanas formātā, kur cits pēc cita parādās jauni Latvijas seriāli, un laimīgā kārtā – ļoti dažādi! Šoreiz par diviem no tiem – „Atriebējas” un „Paliec negatīvs”.
Autors: Sonora Broka


„Manks”. Eposs par leijerkastnieku un pērtiķīti

Režisora Deivida Finčera jaunākā filma „Manks” ir viena no šāgada kino balvu sezonas favorītēm - tā saņēmusi visvairāk nomināciju “Kritiķu izvēles balvai” (12 nominācijas) un vēl sešas nominācijas “Zelta globusam”.
Autors: Marta Elīna Martinsone


Jauna veida kino – ekrānfilmas

Datora ekrāns kā filmas uzņemšanas laukums un kursors kā galvenais varonis – šāds jauna veida kino dzimis un attīstījies interneta vidē aptuveni pēdējos desmit gados. Pandēmijas ierobežojumi, kas skāruši arī filmu ražošanu, šī itin demokrātiskā formāta izplatību ir vairākkārt paātrinājuši, un ekrānfilmu veidotāji nu sola izcīnīt jaunu lappusi kinomākslā.
Autors: Agnese Lipska


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi