Labākās draudzenes – seriāli par mammām

Sēdēt mājās un mēnešiem neiet nekur, ne izklaidēs, ne pat uz veikalu - jaunajām māmiņām tas ir pašsaprotams un, protams, grūts dzīves modelis. Savukārt seriālu veidotājiem tas ir neizsmeļams sēriju, situāciju un joku avots, un rezultāts var palīdzēt uz brīdi aizmirst, cik grūti tas ir.
Autors: Zane Ozoliņa


„Puika”. Kur mājas?

Atsaucoties Kino Rakstu organizētās jauno kinokritiķu meistardarbnīcas aicinājumam ar svaigu skatu palūkoties uz restaurēto Latvijas kino klasiku, filmdare un arhīviste Lāsma Bērtule izvēlējās Aivara Freimaņa filmu "Puika" (1977) un secināja, ka pati filma jau ir kā tāds puika, kas uz kaut ko skatās.
Autors: Lāsma Bērtule


Filmas brīvdienu mājsēdim

Šogad svētki ir mazliet citādi, varbūt tad arī filmas jāskatās pavisam citas – nevis klasiskās Ziemassvētku izlases, bet kaut kas ļoti labs, kam ikdienā vienkārši nepietiek laika. Iesaka sinefils ar milzīgu un visaptverošu pieredzi – profesors Viktors Freibergs.
Autors: Viktors Freibergs


„Lokomotīvei“ – 25. Filmu un atmiņu izlase tiešsaistē

Studija „Lokomotīve“ ir viena no senākajām filmu studijām Latvijā, dibināta 1995. gada decembrī, kad pasaule svinēja kinomākslas simtgadi. Šogad jubileju nav iespējams nosvinēt klātienē, tāpēc decembrī un janvārī studija vienkārši izdala dāvanas – gandrīz divdesmit filmas, kas šajos gados uzņemtas, var bez maksas noskatīties interneta vietnē www.Latvijas Filma.lv. Un producents Roberts Vinovskis atceras ainiņas no filmu uzņemšanas.
Autors: Elīna Reitere, Kristīne Matīsa


Latvijas filmas ārpus Latvijas – skaties tiešsaistē

2020. gada pandēmijā par kino piedāvājumu tiešsaistē nudien nevar sūdzēties. Lai atvieglotu dzīvi tiem, kas atrodas ārpus Latvijas, bet vēlas mājas apstākļos skatīties tieši Latvijas filmas, Kino Raksti aicina iepazīties ar nelielu izlasi, kurā iekļautas spēlfilmas, dokumentālais kino un animācija. Atradīsit gan jaunas filmas, gan klasiku, daļa piedāvājuma pieejama par maksu, bet krietns skaits filmu – arī bez maksas (paldies režisoriem un producentiem par šo iespēju!). Patīkamu skatīšanos!
Autors: Elīna Šā


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi