„Mans mīļākais karš”. Bērnības iesārtie rīti

“Bērns, kas aug saskaņā ar padomjzemes iesarkano īstenību” – tāda ir mazā pioniere Ilze, dokumentālās animācijas filmas “Mans mīļākais karš” daļēji autobiogrāfiskā varone. Arī kinozinātnieks Agris Redovičs, lai gan bērnību aizvadīja citā pilsētā un citā desmitgadē, tomēr ticēja tam, ko raksta avīze “Cīņa”, stāvēja rindās tukšos veikalos un tagad novērtē bērna acīm skatīto pasauli.
Autors: Agris Redovičs


Kāpēc es ceru uz filmu “Maiņa-2”

Letiņiem iznācis jauns trilleris, saucas "Maiņa" (režisors Reinis Kalviņš). Es saku – sen bija laiks! Trilleris ir otrs populārākais un komerciāli veiksmīgākais žanrs pasaulē (tūlīt aiz stāstiem, kas domāti romantiskām dāmām), un reti kas tik labi izklaidē un pielīmē pie ekrāna, kā spraigs sižets, aktīvi varoņi un "bietē došana" ar cēlu attaisnojumu.
Autors: Vilis Lācītis


„Maiņa”. Taksometrā no A līdz B

Režisors Reinis Kalviņš savu debijas spēlfilmu "Maiņa" sāk ļoti uzskatāmi: mēs vispirms automašīnas atpakaļskata spogulī ieraugām filmas galvenā varoņa Mareka acis, kurš, spogulī skatoties, pārbauda apkārt notiekošo. Kameras „atbrauciens” atklāj taksometru, kurā notiks arī liela daļa filmas darbības, un gan Mareks, gan automašīna būs šīs filmas notikumu saistviela ar nakts realitāti ārpusē.
Autors: Elīna Reitere


“Piena zobi”. Savieno punktiņus pats

Latvijas kinorepertuārā ienākusi spēlfilma "Piena zobi / Babyteeth" – austrāliešu teātra, televīzijas un kino režisores Šenonas Mērfijas pilnmetrāžas debija, kas plašāku atpazīstamību ieguvusi ar nomināciju pagājušā gada Venēcijas kinofestivāla galvenajam konkursam, kur filmas aktieri arī saņēma balvas. Filma iekļaujas pēdējā desmitgadē atkal aktuālajā "fatālo tīņu" žanrā.
Autors: Žulijens Nuhums Kulibali


Kristofers Nolans. Sinefila laika labirinti

Cilvēks, kurš sagrāva stereotipus par supervaroņu filmām, pasaules slavu iekaroja ar skandināvu filmas rimeiku un savās filmās vislabprātāk spēlējas ar laika ritējumu – tas ir kinorežisors Kristofers Nolans (1970), autodidakts ar ambiciozu vērienu.
Autors: Kristians Poikāns


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi