Pacelšanās pār redzamo

4. maija Latvijas filmu maratona programmā, seansā „Pirmizrādes pieaugušajiem” (kinoteātra „Splendid Palace” Lielā zāle, pl. 16:00), blakus sevi jau pierādījušiem un arī pasaules mērogā lieliem vārdiem ir viena gandrīz debitantes filma – Signes Birkovas eksperimentālā īsfilma ar animācijas un spēles elementiem „Pacelšanās”. Tomēr režisores vārds nav pavisam svešs Latvijas kino pazinējiem; spēles īsfilma „Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze” (2014) jau liecināja – arī Latvijas kinomākslā ir savs „robežpārkāpējs”.
Autors: Ieva Viese


Ezīši uz milžu pleciem

Varbūt mazi ezīši caur mežu nēsā sainīšus, to vislabāk zina Jurijs Noršteins, kurš nesen viesojās Rīgā ar lekciju. Mācīties no dižajiem – to savukārt iesaka Šellija Peidža, studijas „DreamWork” animācijas speciāliste, kura Rīgā pabija 2015. gada nogalē.
Autors: Ieva Viese


Ilmārs Blumbergs. Zīmētājs

Māksliniekam Ilmāram Blumbergam aizejot, Kino Raksti atgādina par režisora Dāvja Sīmaņa otro filmu – lakonisku un ietilpīgu Ilmāra Blumberga portretskici „Zīmētājs” (2007), kas savulaik Nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps” tika nominēta kā viena no labākajām īsmetrāžas dokumentālajām filmām.
Autors: Kino Raksti


Raimonds Pauls. Paplašināta kinogramma

Vislatvijas svētkos – komponista Raimonda Paula dzimšanas dienā – arī Kino Raksti nestāv malā. Galu galā Pauls ir viens no ražīgākajiem kinomūzikas komponistiem Latvijā – kopš 1963. gada, kad pirmoreiz viņa vārds titros rakstīts, Maestro sacerējis mūziku vairāk nekā 30 spēlfilmām, par cita veida saskari ar ekrānu nemaz nerunājot.
Autors: Orests Silabriedis


Attēla kultūra

Ar goda seansu 21. oktobrī Rīgas starptautiskais kino festivāls atzīmēja faktu, ka Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps” balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā šogad piešķīra operatoram Mikam Zvirbulim. Kino Raksti publicē fragmentu no leģendārā kinooperatora Māra Rudzīša (1933-1974) analītiskās apceres, kas liecina – jau 70. gadu sākumā, vēl tikai desmit gadus nostrādājis Rīgas kinostudijā, Miks Zvirbulis bija starp labākajiem.
Autors: Māris Rudzītis, krājumā “Runā kinematogrāfisti”, 1974


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi