Foto ©Gints Bērziņš. Kompozīcijas treniņš

Kinooperators Gints Bērziņš krāj savas vizuālās piezīmes fotogalerijā.
Autors: Gints Bērziņš


Filmas drošības sajūtai

Trauksmainos laikos, kad nākotne ir vēl nezināmāka, nekā parasti, stabilitātes sajūta jāmeklē citur – piemēram, pārbaudītā pagātnes pieredzē, neskaitāmas reizes redzētās filmās, ko gribas skatīties vēl un vēl. Tas ir kā satikt labi zināmus, bet sen neredzētus draugus, kas nevis sauc līdzi bīstamā nezināmajā, bet gan ar savu atgriešanos var iepriecināt, sniegt mierinājumu vai radīt komforta sajūtu. Fanu kultūras pētniece Aleksisa Neta šo parādību apzīmē ar jēdzienu “comfort binge”, Kino Raksti to pārdēvē par filmām un seriāliem drošības sajūtai. Iesaka četri Latvijas režisori – Ilze Burkovska-Jakobsena, Marta Elīna Martinsone, Jānis Ābele un Aiks Karapetjans.
Autors: Kino Raksti


Askolds Saulītis. Es zinu, ko var un ko nevar

Šī saruna, kas notika 2020. gada 21. novembrī, netapa kā intervija portālam „Kino Raksti”, tās centrā bija noteikti pētnieciskie mērķi, izzinot Latvijas kino pēdējos trīsdesmit gadus jauna projekta ietvaros, ko Latvijas Kultūras akadēmijas paspārnē gatavo kinopētnieku grupa Ingas Pērkones un Ditas Rietumas vadībā. Bet pirms daudziem gadiem, kad es pati studēju LKA bakalaura programmas 4. kursā, mums bija uzdevums uzrakstīt eseju par kādu no tobrīd aktīvajiem Latvijas kino veidotājiem. Es izvēlējos jauno režisoru Askoldu Saulīti. Tā mēs toreiz iepazināmies.
Autors: Elīna Reitere


B. Rūbija Riča: kinokritikas kaujinieciskā enerģija

Amerikāņu kinokritiķe, teorētiķe un kuratore, akadēmiskā kinožurnāla "Film Quarterly" galvenā redaktore B. Rūbija Riča ir viena no pasaules kino domas vadošajām figūrām un jau gandrīz piecdesmit gadus ar savām publikācijām regulāri ievieš jaunus jēdzienus kinokritikā. Mēs virtuāli satikāmies Berlīnes Kritiķu nedēļā ("Woche der Kritik"), kas notika paralēli Berlīnes starptautiskajam kinofestivālam; Rūbija tur uzstājās ar referātu par kinokritiku kā aktīvista pozīciju.
Autors: Elīna Reitere


Vasara ar Fellīni jeb Tulkotāju piezīmes

Leģendārā Federiko Fellīni 101. jubilejas dienās apgāds „Aminori” laidis klajā grāmatu „Veidot filmu” – autobiogrāfisku kinorežisora stāstu par dzīvi un filmām. No itāļu valodas grāmatu tulkojušas Jana Bērziņa un Līva Trektere – māte un meita ar vienlīdz lielu mīlestību gan pret itāļu valodu, gan kino. Tagad viņas zina arī to, kā tas ir – tulkot Fellīni.
Autors: Jana Bērziņa


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi