„Kino Rakstu” redakcija iesaka. Piecu gadu izlase

Portāls „Kino Raksti” tika „palaists gaisā” 2015. gada 16. oktobrī, otrā Rīgas starptautiskā kinofestivāla atklāšanas dienā. Šajos piecos gados portālā publicēti vairāk nekā 700 raksti, un nav viegli ieteikt no šī daudzuma tikai piecus, desmit vai piecpadsmit. Kino Rakstu redakcija tomēr mēģina – Kristīne Matīsa, Elīna Reitere un Agnese Zeltiņa izceļ katra piecas ar kaut ko īpašas publikācijas.
Autors: Kino Raksti


Kalvis Zalcmanis. “Lielais Kristaps” par mūža ieguldījumu kinomākslā

Filma var tikt uzņemta bez aktieriem, bez skaņas, pat bez režisora, bet nekad ne bez operatora! – šis ir kinovidē iemīļots teiciens, ar kuru paši operatori labprāt atgādina, ka kino arī savā piedzimšanas brīdī bija galvenokārt operatora darbs. To uzsver arī dokumentālā kino režisore Laima Žurgina, rakstot par savu kolēģi Kalvi Zalcmani, ar kuru kopā strādājusi jau kopš 70. gadu sākuma.


Autors: Laima Žurgina


Tue Stēns Millers. Par kino nervu

“Mums jārespektē tas, ka režisors saka – es nezinu! Ir jāatstāj vieta tādam “es nezinu”, jāļauj tas viņiem – tā ir daļa no dokumentālā kino.” Par to, kāds ir šābrīža pulss dokumentālajā kino un uz kurieni dodamies; par to, kas pirms 24 gadiem notika Dānijas salā Bornholmā un kā kopš tā laika mainījusies pasaule, Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma izskaņā sarunājas režisore Kristīne Briede un sinefils, Baltijas dokumentālistu "krusttēvs" un draugs no Dānijas – Tue Stēns Millers.
Autors: Kristīne Briede


Guntis Trekteris: “Producents pastāv mijiedarbībā”

Dokumentālā animācija “Mans mīļākais karš”, kas septembra nogalē iznāk uz Latvijas kinoekrāniem, ir viens no lielākajiem pēdējo gadu projektiem studijā “Ego Media”. Savukārt studijas vadītājs Guntis Trekteris ir viens no absolūti pieredzējušākajiem filmu producentiem Latvijā – kad viņš sāka producēt, titros vēl rakstīja “filmas direktors”…
Autors: Kristīne Matīsa


Artūra Skrastiņa Spogulija

Dailes teātra simtās jubilejas gada septembrī iznāk grāmata, kuru teātra kritiķe Līvija Dūmiņa sarakstījusi par vienu no šī teātra vadošajiem aktieriem – Artūrs Skrastiņš jau 25 gadus spēlē uz Dailes skatuves. Bet grāmatā „Artūra Skrastiņa Spogulija”, ko izdod „Apgāds Zvaigzne ABC”, ir arī par kino, jo Skrastiņa dzīve uz ekrāna sākās tikai pāris gadus pēc nonākšanas Dailes trupā. Vairākos grāmatas fragmentos izsekots aktiera kinolomām kopš pašas pirmās un nu jau leģendārās – kopš Beisika lomas Jāņa Streiča „Likteņdzirnās” (1997).
Autors: Līvija Dūmiņa


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi