Askolds Saulītis. „Zem viena karoga”

Režisors un producents Askolds Saulītis (1966-2021) ir aizgājis, nepabeidzot darbu pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas „Zem viena karoga”. Kino Rakstos – Agneses Zeltiņas fotogalerija no filmas uzņemšanas.

Filmas Facebook profilā 4. janvārī Askolds Saulītis raksta: „Atsāku darbu pie topošās filmas Zem viena karoga diktora teksta. Darba daudz – 80 minūtēs jāizstāsta pusotrs gads Neatkarības kara (1918-1920), turklāt tā, lai skatītājam ne tikai būtu daudzmaz skaidri notikumi, bet arī emocionālā līnija jāizvelk”.

Stāsta centrā režisors kopā ar scenārija autoru Daini Īvānu likuši vēsturisku personāžu, mazu ebreju zēnu Kopelu Goreliku – Neatkarības karā visjaunāko Latvijas armijas kareivi, kurš iedvesmojies no „visu laiku populārākās  zēnu grāmatas Pēdējais mohikānis” un devies karā kā piedzīvojumā, sastopot savā ceļā „visādus interesantus personāžus”. Kopela lomā – Benjamins Lapkis, filmas scenārija un diktora teksta autors – Dainis Īvāns, radošajā komandā arī operators Andris Priedītis, komponists un skaņu režisors Jānis Brunovskis, vēstures konsultants Ēriks Jēkabsons, režisors un producents Askolds Saulītis. Finansē Nacionālais Kino centrs un LR Aizsardzības ministrija. Foto: Agnese Zeltiņa.


Saistītie rakstiKomentāri:

Šim rakstam vēl nav komentāru


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi