2 ANNAS: „Dabiski”. LV īsfilmu programma

„Pasaule dūc, mirdz un smaržo frekvencēs, kuras mēs ne tikai nespējam uztvert, bet nemaz vēl neesam atklājuši,” saka režisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali, šoreiz arī kuratora statusā – tieši viņš sakārtojis Latvijas īsfilmu programmu starptautiskajam festivālam 2ANNAS.
Autors: Žulijens Nuhums Kulibali


Askolds Saulītis. „Zem viena karoga”

Režisors un producents Askolds Saulītis (1966-2021) ir aizgājis, nepabeidzot darbu pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas „Zem viena karoga”. Kino Rakstos – Agneses Zeltiņas fotogalerija no filmas uzņemšanas.
Autors: Agnese Zeltiņa


„Gads pirms kara” Roterdamā. Apvērstais skatiens

Roterdamas festivāls kinoindustrijas ekosistēmā ir slavens ar jaunu un spilgtu autorkino režisoru atklāšanu pasaulei, bet zīmīgi, ka Dāvja Sīmaņa filmas „Gads pirms kara” iekļaušana konkursā „Big Screen Competition” palīdz arī mums pašiem saskatīt un novērtēt dažādību Latvijas autorkino spektrā.
Autors: Elīna Reitere


“Sprīdītis”. Ciniķe skatās pasaku

Vērtēt pasaku ar loģisku prātu nav laba ideja, secina Dace Čaure, "Kino Rakstu" kritikas meistardarbnīcas ietvaros analizējot Gunāra Pieša spēlfilmu "Sprīdītis". Gandrīz vai var saprast, kāpēc režisoram tik grūti nākusi šī filma, dienasgrāmatā fiksējot sarežģītas pārdomas par stāsta ideju un jautājot: "Kādēļ visi kā sarunājuši pārbauda sīko puišeli ar lielo dūšu?"
Autors: Dace Čaure


Rīgas mājokļi filmās. 1945-1993

Ģeogrāfs Jānis Matvejs topošajā doktora disertācijā pēta pilsētvides atainojumu Latvijas filmās. Pats lielāko daļu bērnības pavadījis padomjlaika mikrorajonā, tipveida dzīvokļa šaurību un būvniecības zemo kvalitāti uzskatot par normu. Tagad, izrādās, šī bērnības pieredze viņam palīdz saskatīt pētnieciskos jautājumus filmās – „Šķēps un roze” (1959), „Četri balti krekli” (1967), „Mans draugs – nenopietns cilvēks” (1975)…
Autors: Jānis Matvejs


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi