Elizabetes ielas kinoteātri jeb Mirdzošais “Rīgas Brodvejs”

Šobrīd Rīgā, Elizabetes ielā, dzīvo trīs kinoteātri – ļoti atšķirīgi, bet savā kinomīlestībā arī ļoti līdzīgi. Varbūt tas tāpēc, ka šajā ielā intensīva kino gaisotne mājo jau apmēram 100 gadus – ir bijuši arī tādi laiki, kad dažu kvartālu garumā lieliski sadzīvoja pat pieci seši kinoteātri.
Autors: Kristīne Briede


Ko darīt ar Helmūtu Ņūtonu šodien?

Vācijā dzimušajam un visā pasaulē slavenajam fotogrāfam Helmūtam Ņūtonam (1920-2004) pienākusi simtgade. Saistībā ar šo notikumu tapusi jauna dokumentālā filma „Helmūts Ņūtons: piedauzīgais skaistums / Helmut Newton: The Bad and the Beautiful”, kurā režisors Gero fon Boems piedāvā mūsdienu kontekstam politkorektu skatījumu uz vienu no slavenākajiem un pretrunīgākajiem modes fotogrāfiem.
Autors: Zane Balčus


Nejauks gads kinoteātriem. Un pamatlietas

Šobrīd kinoteātris vēl ir salīdzinoši droša saliņa bangojošā pandēmijas okeānā – kultūras pasākumos ar personalizētām sēdvietām cilvēki drīkst pulcēties, un to arī dara, vēl jo vairāk kinofestivālu sezonā, kas Latvijā ierasti sākas septembrī un turpinās līdz novembrim. Tomēr arī kinoteātri jau agrā pavasarī piedzīvoja pēkšņu šoku pēc valdības rīkojuma slēgt visas kinozāles, un visa gada laikā spiesti viļņoties līdzi studiju un izplatītāju neizlēmībai par konkrētu filmu izlaišanu repertuārā. Par to, kā šobrīd dzīvo kinoteātri, pēc Kino Rakstu aicinājuma sarunājās kino izrādītāji un izplatītāji – Vineta Verika (SIA „Rīgas Nami” valdes priekšsēdētāja), Juris Zviedris („K.Suns”), Māris Prombergs („Kino Bize”) un Sergejs Timoņins (izplatīšanas kompānijas „Spektrs” un „Kino Kults”). Saruna notika oktobra sākumā - to ir svarīgi piebilst šajos laikos, kad situācija mainās ne pa dienām, bet pa stundām.
Autors: Kristīne Matīsa


Kāpēc es ceru uz filmu “Maiņa-2”

Letiņiem iznācis jauns trilleris, saucas "Maiņa" (režisors Reinis Kalviņš). Es saku – sen bija laiks! Trilleris ir otrs populārākais un komerciāli veiksmīgākais žanrs pasaulē (tūlīt aiz stāstiem, kas domāti romantiskām dāmām), un reti kas tik labi izklaidē un pielīmē pie ekrāna, kā spraigs sižets, aktīvi varoņi un "bietē došana" ar cēlu attaisnojumu.
Autors: Vilis Lācītis


Riga IFF "Neredzamā dzīve." Piezīmes par Eiridīkes likteni

Ar filmām reizēm ir kā ar cilvēkiem – patīkami, ja neslapstās un uzreiz daudzmaz skaidrs, uz ko tas viss velk. Un nav tā, ka skaidrība atņem noslēpumainību, tieši otrādi – nav jātaustās pa seklo virspusi, bet var uzreiz iet, tā sakot, noslēpumam tieši sirdī, dziļumā. Filma "Neredzamā dzīve / A Vida Invisível" (angliskajā pasaulē pazīstama kā "The Invisible Life of Euridice Gusmao") nevienā brīdī nekautrējas, ka tā ir melodrāma – filma uzņemta melodrāmu mekā Brazīlijā (tiesa, kā kopprodukcija ar Vāciju), arī tās īsais anonss – "divas māsas liktenis izšķir uz mūžu" vai tamlīdzīgi – atbilst žanra klasikai.
Autors: Daniela Zacmane


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi