MUBI izlase vienai dienai

Pasaules mākslas kino straumēšanas platforma "Mubi" svētdien, 14. februārī, atzīmē četrpadsmito dzimšanas dienu un aicina svinēt kopā, ļaujot kinomīļiem visā pasaulē 24 stundas lietot šo platformu par brīvu, skatoties filmas, kas pieejamas attiecīgās valsts teritorijā. Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka iesaka piecas filmas, ar kurām sākt šo sinefilu ballīti.
Autors: Sonora Broka


Emanuels Lefrāns: „Eksperimentālais kino nav eksperimentāls”

Parīzē dzīvojošais kinorežisors un visu savu filmu producents Emanuels Lefrāns savus darbus veido tikai un vienīgi uz kinolentes. Viņš ir pārliecināts, ka lentei, pateicoties tās emulsijas īpatnībām un iespējām, piemīt unikāla spēja atklāt cilvēka acij citādi neredzamu pasauli, tomēr nekad nevar zināt, vai filmas maģija „nostrādās”.
Autors: Sonora Broka


Cilvēks nav pūļa molekula. Pēteris Krilovs par čehu kino

Sākot apkopot aizejošā gada spilgtākos iespaidus, viens no tiem ir jau skaidrs – mēs ļoti daudz uzzinājām par čehu kino jauno vilni 20. gadsimta 60. gados. Jo Rīgas starptautiskajam kinofestivālam (Riga IFF) palaimējās notikt vēl „pa īstam”, un programmā ar visietilpīgāko nosaukumu „In kino veritas” režisors Pēteris Krilovs bija atlasījis septiņas filmas no šī pasaules kinovēsturei nozīmīgā perioda. Un, protams, Pēteris pats ir tik daudz par šīm filmām domājis, tik daudz tur saskatījis, izpētījis un sapratis, tādas sakarības ar mūsdienu pasauli ieraudzījis, ka „Kino Raksti” nevarēja laist garām izdevību to visu uzklausīt. Pēteri Krilovu iztaujā Kino Rakstu redaktores Kristīne Matīsa un Elīna Reitere.
Autors: Kino Raksti


Klimata krīze tiešsaistē: dokumentālo filmu ieteikumi

Pēdējo gadu laikā savā leksikā šķietami nevainīgo jēdzienu “klimata pārmaiņas” esam nomainījuši ar daudz dramatiskāku, bet arī precīzāku apzīmējumu - “klimata krīze.” Cilvēka darbības izraisītās kardinālās izmaiņas apkārtējā vidē aizvien biežāk nonāk arī dokumentālā kino veidotāju uzmanības centrā. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (Baltic Sea Docs) vadītāja Zane Balčus iesaka vērtīgākos darbus, kurus var noskatīties dažādās filmu tiešsaistes platformās.
Autors: Zane Balčus


No franšīzes uz franšīzi – veiksmes imports un eksports

Scenāriji ceļo pāri robežām no vienas nacionālās kinematogrāfijas uz citu, un ne tikai „lido gaisā” kā idejas, bet arī gauži prozaiski tiek pirkti un pārdoti, veidojot virtenes, vārdā „franšīze”. Piemēram, jaunā seriāla „Projekts: Šķiršanās” ideja dzimusi Igaunijā; producents Andrejs Ēķis ir izmēģinājis gan pirkt, gan pārdot, bet Ginesa rekorda cienīgus trikus paveicis itāļu stāsts „Pilnīgi svešinieki / Perfetti sconosciuti”, kurš četru gadu laikā adaptēts 18 valstu filmās…
Autors: Agnese Lipska


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi