Riga IFF. Trīs zviedriešu filmas

Trīs zviedru filmas, trīs režisores sievietes, trīs stāsti, kurus man ir interesanti vērot līdz galam, un trīs visumi, kuros es patiešām spēju iejusties, nevis tikai novērtēt tēmas vai kompozīcijas risinājumu, ik palaikam atgaiņājot nepieņemamas detaļas.
Autors: Santa Remere


Iesaka Dita Rietuma: 10+ filmas Riga IFF programmā

Rīgas starptautiskais kinofestivāls 2020. gadā piedāvā 129 filmas 10 tematiskās programmās 11 dienu garumā – nu skaidrs, ka šajā kosmosā vajadzīgs kāds uzticams ceļvedis. Kino Raksti nu jau tradicionāli lūdz saviem autoriem ieteikt kādu lielāka vai mazāka apjoma filmu izlasi, un kinozinātniece Dita Rietuma savu komplektu veido no četrām festivāla programmām.
Autors: Dita Rietuma


Riga IFF „Malmkrogs”. Estētisks uzvedums par ētiskiem jautājumiem

Varbūt tas ir vecās, zudušās, uz milzu katastrofu ejošās Eiropas simbolisks koncentrāts. Vienas dienas garumā, vienā telpā un vienā nelielā kompānijā filma uzkonstruē savrupu mikrokosmu, kur bezgalīgā laika plūdumā tiek izspēlēta kāda perfekti iestudēta drāma. Skatītājam ir vienkārši ļauts uz brīdi tur ielūkoties kā pilnīgam svešiniekam un – tikt apburtam vai arī…
Autors: Tabita Rudzāte


„Mans mīļākais karš”. Bērnības iesārtie rīti

“Bērns, kas aug saskaņā ar padomjzemes iesarkano īstenību” – tāda ir mazā pioniere Ilze, dokumentālās animācijas filmas “Mans mīļākais karš” daļēji autobiogrāfiskā varone. Arī kinozinātnieks Agris Redovičs, lai gan bērnību aizvadīja citā pilsētā un citā desmitgadē, tomēr ticēja tam, ko raksta avīze “Cīņa”, stāvēja rindās tukšos veikalos un tagad novērtē bērna acīm skatīto pasauli.
Autors: Agris Redovičs


Riga IFF „Konference”. Ko nedrīkst aizmirst

Ivana Tverdovska (1988) spēlfilma “Konference”, kas iekļauta Riga IFF konkursa programmā, ir sāpīgs atgādinājums par realitāti – tās centrā ir kādas ģimenes dzīve 17 gadus pēc tam, kad pieredzēts terora akts Dubrovkas teātrī Maskavā, Čečenijas kara laikā.
Autors: Ilze Jansone


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi