Portālam "Kino Raksti" - trīs gadu jubileja!

Tieši otrā kinofestivāla “Riga IFF” atklāšanas dienā, 2015. gada 16. oktobrī, žurnāls “Kino Raksti” startēja digitālajā vidē kā interneta vietne; arī šogad trīs gadu jubileja sakrīt ar festivāla atklāšanu (jau 18. oktobrī), tāpēc arī šajās dienās “Kino Rakstu” saturs intensīvi atspoguļo festivālā gaidāmās filmas, tēmas un programmas, bet ikdienā regulāri seko Latvijas un pasaules kino aktualitātēm.

Šāgada festivālam Riga IFF veltītas publikācijas portālā Kino Raksti parādījās jau septembra izskaņā, sākot ar režisores Lailas Pakalniņas rakstu par uzmanības vērtām dokumentālajām filmām dažādās festivāla programmās. Šobrīd portālā atrodami arī pārskati par programmām Popkorna Venēra (raksts ŠEIT) un Nordic Highlights (raksts ŠEIT), raksti par jauno režisoru Jāni Ābeli, kurš Riga IFF konkursa skatē debitē ar savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu (raksts ŠEIT), un Vitālija Manska titulēto dokumentālo filmu Putina liecinieki, kuru pēc īpaša Kino Rakstu aicinājuma analizē Krievijas kinokritiķe Zāra Abdullajeva (raksts ŠEIT). Un galu galā arī Simtgades spēlfilma Homo novus, kuru portālā recenzē gan Inga Pērkone (raksts ŠEIT), gan Elīna Reitere (raksts ŠEIT), ir attiecināma uz Riga IFF, jo iekļauta Baltijas filmu programmā Home Made, tāpat cita Simtgades filma Laika tilti, kuru recenzējuši gan Agris Redovičs (raksts ŠEIT), gan Elīna Reitere (raksts ŠEIT).

Nākamais materiāls portālā būs veltīts Riga IFF atklāšanas notikumam, Dāvja Sīmaņa Simtgades spēlfilmai Tēvs Nakts, un līdz ar festivāla atklāšanu ik dienas portālā Kino Raksti būs lasāms jauns materiāls par festivāla tēmām – publikācijas šajā intensīvajā režīmā ir saplānotas līdz pat oktobra beigām. Portāla redakcija priecājas, ka šāgada festivāla tematika interesē arī portāla lasītājus – rakstus, kas tā vai citādi saistīti ar šāgada festivālu Riga IFF, līdz šim nepilna mēneša laikā apskatījuši jau vairāk nekā 9200 lasītāju, un tas vēlreiz apliecina, ka interneta vidē Kino Raksti ir daudz ērtāk pieejami un populārāki, nekā savulaik žurnāla formātā.

Žurnāls Kino Raksti iepriekš iespiesta izdevuma formā jau nodzīvoja garāku mūžu, nekā jebkurš cits līdzšinējais neatkarīgās Latvijas izdevums par kino jebkuros laikos,

Kino Raksti dibināti 2000. gadā, līdz 2005. gadam iznāca 12 numuri redaktora Agra Redoviča vadībā, pēc nelielas pauzes žurnāla iznākšana atsākās 2007. gadā sadarbībā ar apgādu Mansards, un līdz 2014. gada decembrim tika izdoti 34 drukātā žurnāla numuri redaktores Kristīnes Matīsas vadībā.

2015. gada pirmajos mēnešos ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu sākās darbs pie elektroniskās platformas sagatavošanas, un 2015. gada 16. oktobrī portāls Kino Raksti startēja reizē ar otro starptautisko kinofestivālu Riga IFF. Kopš tā laika publicēti 460 raksti ar intensitāti apmēram trīs raksti nedēļā – portāls nepretendē uz ziņu portāla ritmu, bet dod lasītājiem laiku iedziļināties katrā rakstā. Dažādu festivālu laikā publikācijas parādās biežāk, un arī novembrī gaidāmajam nacionālā kino festivālam Lielais Kristaps tiks gatavoti speciāli raksti un recenzijas.

Foto: Agnese Zeltiņa

Ar portālu šajā laikā sadarbojušies vairāk nekā 60 autori; plašais autoru loks un līdz ar to arī tēmu un viedokļu spektrs ir Kino Rakstu gods un lepnums. Portālā publicējas gan kinokritiķi, gan kinoprofesiju pārstāvji – režisori, producenti un citi -, gan citu nozaru profesionāļi, kam ir, ko teikt par kino. Kino Rakstu autori šo gadu laikā bijuši akreditēti visos lielajos un daudzos mazākos starptautiskos kinofestivālos, un kopumā portāls turpina sekot paša izvirzītajam mērķim – dot iespēju visiem, kas to vēlas, pienācīgā līmenī runāt, rakstīt, lasīt un domāt par kino.

Kino Raksti nebaidās no misijas apziņas – nevis tiražēt citu avotu radītu informāciju, bet radīt pašiem savu, turklāt domāšanai noderīgā līmenī,” teikts portāla slejā Par mums.

Digitālajā vidē aizvadītie trīs gadi ir ievērojami vairojuši Kino Rakstu lasītāju skaitu – iespiestā žurnāla tirāža bija 1000 eksemplāru, savukārt portāla auditorija, lai gan nav salīdzināma ar lielām ziņu aģentūrām, tomēr tādam nišas izdevumam ir ļoti pieklājīga – mēnesī portālu apmeklē vidēji 6000 interesentu, vidēji vienu rakstu izlasa apmēram 300 lasītāju, populārākie raksti pulcina pat 3000 – 7000 lasītāju, bet speciāli Kino Rakstiem rakstīto vēsturnieka Artūra Tomsona viedokli par filmu Nameja gredzens līdz šim brīdim ir lasījuši 53 815 lasītāji…..

Trešajā darbības gadā portāls Kino Raksti paplašinājās pavisam negaidītā virzienā – kopīgiem spēkiem tika izdomāts un realizēts raidījums Piejūras klimats, kas kopš 2017. gada rudens piektdienu rītos skan LR 3 programmā Klasika un atsācis darbu arī šajā sezonā; raidījumu pārmaiņus veido Kristīne Želve un Sonora Broka, raidījuma veidošanā piedalās arī producentes Inga Saksone un Agnese Zeltiņa.

Portāls Kino Raksti jaunu dzīvi uzsāka un turpina, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam, tā atbalsta bāze ir biedrība Ekrāns, kam ir cienījama pieredze dažādu filmu nozares projektu realizācijā. Žurnāla galvenā redaktore ir kinožurnāliste Kristīne Matīsa, portāla redaktore – Liene Hapanioneka, projekta vadītāja un domubiedru atbalsta grupas centrs – Agnese Zeltiņa. Kino Raksti ir priecīgi un pateicīgi arī par morālu atbalstu no daudziem Latvijas filmu nozares profesionāļiem un kolēģiem.

Lai dzīvo Kino Rakstu autori un lasītāji!

Saistītie rakstiKomentāri:

Šim rakstam vēl nav komentāru


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi