Toms Krūzs, „Tenet” un sievietes

Toms Krūzs šoreiz ieradās salīdzinoši ikdienišķi. Melnā auto pabrauca garām Bekingemas pilij, jo viņa galamērķis bija kinoteātris, kur noskatīties Kristofera Nolana lielbudžeta trilleri "Tenet". Ievietojot šo video savā twitter-kontā, Toms rosina kinoskatītājus sekot viņa piemēram un lūdz katru no mums kļūt par varoni, kas izglābj savu kinoteātri.
Autors: Elīna Reitere


Armīns L. no pilsētiņas V pie likteņupes G

Pirmais un līdz šim arī spilgtākais Latvijas dokumentālā kino scenārists Armīns Lejiņš (1938-2015) ar savu garīgo enerģiju būtiski ietekmējis dokumentālās filmu mākslas attīstību, 20. gadsimta 60. gados kopā ar Uldi Braunu pagriezdams latvju dokumentālistikas vēstures gaitu. Kinozinātnieks Agris Redovičs šobrīd apkopo Armīna Lejiņa radošo mantojumu divos sējumos, kuru veidošanai tiek izmantotas aptuveni 1000 publikācijas presē un ap 600 vēstuļu; tā top grāmata, kurā atradīsim Armīna Lejiņa atmiņas, rakstus, aforismus un dzeju, nenopietno prozu, vēstules, dienasgrāmatas un sapņus.
Autors: Agris Redovičs


Ar auto uz kino – „drive-in” īsais triumfs

Piepilsētas stāvlaukumā noparkots desmitiem mašīnu, debesīs mirdz zvaigznes, bet zem tām – milzīgs kinoekrāns. Šī klasiskā "americana" aina pandēmijas laikā piedzīvoja renesansi visapkārt pasaulei un īsu brīdi bija vērojama arī Latvijā. Piedāvājot vienīgo tābrīža sanitārajam protokolam atbilstošo klātienes kinoskatīšanās formu, īsā laika sprīdī maijā un jūnija sākumā Latvijā vienlaikus darbojās vismaz pieci "drive-in" jeb auto-kino projekti.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


„Mūsējās”. Signe, Laila un Alise

Publicistes Santas Remeres un mākslinieces Elīnas Brasliņas grāmatā "Mūsējās", ko nupat klajā laidusi biedrība "Ascendum", Kino Raksti ar milzīgu prieku atklāja, ka starp 50 ievērojamām Latvijas sievietēm dažas ir "mūsējās" arī šī vārda šaurākā nozīmē - sievietes, kas savus talantus izpauž kinomākslā.
Autors: Santa Remere


Vims Venderss. No Alises līdz Teksasai, un debesis pāri visam

Kinozinātniece Anita Uzulniece uzskatāma par vienu no zinošākajiem vācu kino speciālistiem Latvijā, tāpēc “jaunā vācu kino” līdera Vima Vendersa jubileju “Kino Raksti” atzīmē, publicējot fragmentu no topošās grāmatas “Mans kino (un) laiks”, kur Vendersa agrīnajām filmām (1974-1987) veltīts atsevišķs raksts nodaļā “Manas kino mīlestības”.
Autors: Anita Uzulniece


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi