Rolands Kalniņš un gadsimti

Tas Visums šķiet neaptverams, un 99 gadi slēpj daudz vairāk, nekā tikai „gandrīz gadsimtu”. Kinorežisors Rolands Kalniņš Latvijas kinovēsturē ir īpaša parādība, viņš jau pats ir tā Latvijas kino vēsture. Uzskatāms apliecinājums – fotogalerija no dažādiem Rolanda Kalniņa dzīves mirkļiem.
Autors: Kino Raksti


Korejas kino. Vilnis, kas pacēla „Parazītu”

Tuvojas "Oskara" balvu pasniegšana, atsaucot atmiņā negaidītos notikumus pirms gada, kad uzreiz četras statuetes, ieskaitot labākās filmas balvu, saņēma Dienvidkorejas "Parazīts / Parasite". Kas tas bija - nejaušība vai likumsakarība?
Autors: Adriāna Roze


Dodiet savu ausi! Raidieraksti par kino

Vai jūs klausāties „podkāstus” jeb raidierakstus? Globālā «ekrānu noguruma» laikmets ir visīstākais brīdis, kad uzplaukt medijam, kas tikai jāklausās, nevis jāskatās...
Autors: Kristīne Simsone


Filmas drošības sajūtai

Trauksmainos laikos, kad nākotne ir vēl nezināmāka, nekā parasti, stabilitātes sajūta jāmeklē citur – piemēram, pārbaudītā pagātnes pieredzē, neskaitāmas reizes redzētās filmās, ko gribas skatīties vēl un vēl. Tas ir kā satikt labi zināmus, bet sen neredzētus draugus, kas nevis sauc līdzi bīstamā nezināmajā, bet gan ar savu atgriešanos var iepriecināt, sniegt mierinājumu vai radīt komforta sajūtu. Fanu kultūras pētniece Aleksisa Neta šo parādību apzīmē ar jēdzienu “comfort binge”, Kino Raksti to pārdēvē par filmām un seriāliem drošības sajūtai. Iesaka četri Latvijas režisori – Ilze Burkovska-Jakobsena, Marta Elīna Martinsone, Jānis Ābele un Aiks Karapetjans.
Autors: Kino Raksti


B. Rūbija Riča: kinokritikas kaujinieciskā enerģija

Amerikāņu kinokritiķe, teorētiķe un kuratore, akadēmiskā kinožurnāla "Film Quarterly" galvenā redaktore B. Rūbija Riča ir viena no pasaules kino domas vadošajām figūrām un jau gandrīz piecdesmit gadus ar savām publikācijām regulāri ievieš jaunus jēdzienus kinokritikā. Mēs virtuāli satikāmies Berlīnes Kritiķu nedēļā ("Woche der Kritik"), kas notika paralēli Berlīnes starptautiskajam kinofestivālam; Rūbija tur uzstājās ar referātu par kinokritiku kā aktīvista pozīciju.
Autors: Elīna Reitere


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi