Nosferatu. Sinefīlijas augļus baudot

Kinoteātrī „Kino Bize” 10. maijā kārtējais pasaules kinovēstures tīrradnis – Frīdriha Vilhelma Mūrnava (1888-1931) radītais vācu ekspresionisma meistardarbs „Nosferatu” (1922). Kinozinātņu doktore Elīna Reitere aicina novērtēt, cik dažādos aspektos iespējams apskatīt „Nosferatu” fenomenu – no komponista-tapiera atziņām līdz ietekmei uz Tima Bērtona radošo darbību...
Autors: Elīna Reitere


Toms Fords un Emma Stouna oriģinālā

Kinoblogeri iesaka izlasīt divus „The Hollywood Reporter” rakstus, uzmanības fokusā filmas „Nakts dzīvnieki / Nocturnal Animals” režisors Toms Fords un filmas „La La Land” zvaigzne Emma Stouna.
Autors: Kinoblogeri


Elīna Reitere iesaka: Lora Malvija un feminisma stūrakmeņi

2015. gadā apritēja 40 gadi, kopš žurnālā „Screen” tika publicēts kino pētnieces un režisores Loras Malvijas raksts „Visual Pleasure in Narrative Cinema”, kas laika gaitā ir kļuvis ne vien par vienu no visvairāk citētajiem rakstiem kino teorijā, bet arī par vienu no visbūtiskākajiem feministiskās kino teorijas stūrakmeņiem. Visa 2015. gada garumā notika dažādi pasākumi, lai atzīmētu šo notikumu. Kino Raksti piedāvā nelielu rakstu izlasi, ko „The Cronicle of Higher Education” šajā sakarā publicēja gada nogalē.


Kino Raksti iesaka: Sveicināts, Vladimir! / Hail, Vladimir!

Portālā „BNE IntelliNews” publicēta Latvijā dzīvojošā rakstnieka un žurnālista Maika Koljēra (Mike Collier) recenzija par Jura Pakalniņa filmu „Ģenerālplāns”. Kino Raksti piedāvā artistiskās recenzijas oriģinālu un tulkojumu latviski.
Autors: Maiks Koljērs


Kinoblogeri iesaka: Kings, Millers un Kenedija

Trīs linki uz intervijām oriģinālvalodā interneta izdevumos „The Hollywood Reporter”, „Vanity Fair” un „Deadline / Hollywood” – Stīvens Kings, Džordžs Millers un Ketlīna Kenedija.


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi