Berlināles potenciāls

Apmēram puse no filmām, kas pirms gada tika izceltas Kino Rakstu Berlināles stāstos, vēlāk parādījās uz Rīgas kinoekrāniem – lielākos vai mazākos kinoteātros un festivālos. Tā ir tendence, kas pieņemas spēkā, un kaut vai tāpēc vien arī šogad ir vērts vēl palasīt par Berlināles filmām, jo daudzas no tām drīz parādīsies Rīgā (un viena jau ir klāt!).
Autors: Anita Uzulniece


"Komivojažieris" Farhadi interpretācijās

Kinopasaulē 26. februāris šogad ir tā diena, kas izraisa vislielāko starptautisko ažiotāžu – vakarā gaidāma Amerikas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija. Latvijai "Oskaru nakts" nacionālā kino kontekstā neko nesola – labākās ārzemju filmas kategorija, uz kuru arī mēs piesakām savējās, diemžēl vēl arvien paliek nesasniegta. Tomēr tieši šīs kategorijas kontekstā runāsim par irāņu režisoru Ašgaru Farhadi, kura filma jau otro reizi nominēta prestižajai balvai – šogad "Komivojažieris", 2012. gadā – "Šķiršanās".
Autors: Zane Balčus


Cilvēks nav stereotips. "Moonlight"

“Mēnessgaisma / Moonlight” (2016, rež. Berijs Dženkinss) ir viens no šīs balvu sezonas pārsteigumiem. Filma nominēta “Oskara” balvai astoņās kategorijās, tostarp kā gada labākā filma, un šo balvu arī saņēmusi; 2017. gada sākumā jau ieguvusi „Zelta globusu” kā gada labākā filma. Kaut arī šīs balvas reizēm vairāk ilustrē filmas mārketinga potenciālu, nevis kinematogrāfisko kvalitāti, ir īpaši jāizceļ fakts, ka tieši “Mēnessgaisma” sasniegusi tāda līmeņa popularitāti.
Autors: Agnese Logina


Ādas, asinis un opera

Berlīnes lāči ir sadalīti, īpaši izceļot Kino Rakstos apskatītas filmas - Ildiko Enjedi “On Body and Soul” (Zelta lācis labākajai filmai), Aki Kaurismeki “The Other Side of Hope” (Sudraba lācis par labāko režiju), Agneškas Holandas “Pokot” (Sudraba lācis – Alfrēda Bauera balva), kā arī Lielās žūrijas balvas ieguvēju – Alana Gomī “Félicité”. Par šo un vēl citām filmām - trešais ziņojums no Berlināles.
Autors: Sonora Broka


Dmitrijs Rancevs iesaka: Skarbi par Patersonu

Kamēr Latvijā Džima Džārmuša jaunākā filma „Patersons” nupat tikai nonākusi kinorepertuārā un Latvijas mediju un interneta telpā sastopamas vienīgi sajūsminātas atsauksmes, Krievijas kinokritikas laukā pamazām pieņemas spēkā noliedzēju vilnis.


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi