“Nordic Highlights” izgaismo atšķirības

Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros jau tradicionāli tiek demonstrēta filmu programma “Ziemeļu gaismas / Nordic Highlights”, kuras atklāšana tieši šodien, 18. oktobrī, bet šogad arī konkursa programmā gandrīz puse filmu nāk no Ziemeļvalstīm – no reģiona, kura filmas Latvijā skatītāji jau sen mīl.
Autors: Sonora Broka


„Dārgais Hanss” starp kultūrtelpām

Krievu režisora Aleksandra Mindadzes jaunākā filma, kuru „RigaIFF” savā konkursa programmā demonstrē ar nosaukumu „Dārgais Hanss”, patiesībā ir stāsts par diviem varoņiem – ne vien vācieti Hansu, bet arī krievu Pjotru, kā tas uzsvērts filmas oriģinālnosaukumā „Милый Ханс, дорогой Петр”. Un šī divējādības tēma, izlocīta gan kā dvīnis, gan kā pretmets, gan atspulgs, gan dubultnieks, ir ne vien būtiskākais filmas stāsta uzbūves princips, bet arī pavadīja filmu tās tapšanas laikā un atspoguļojas „Dārgā Hansa” vēl gan ne īpaši garajā ekrāna dzīves vēsturē.
Autors: Elīna Reitere


Mīli savu tuvāko

Lai saprastu Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) 2016. gada programmas “ArtDocFest” dzīvo nervu, programmatiski būtu noskatīties visas astoņas filmas. Tās, protams, ir vērtība katra par sevi, taču kopaina uzstāda ļoti nesaudzīgus jautājumus par acīmredzamu humānisma krīzi politikā un cilvēkos pašos.
Autors: Elvita Ruka


Par festivāla sūtību un būtību

Šobrīd tāda kā gadumija Rīgas kinofestivālu dzīvē, viens festivāls beidzas, otrs sākas – „Lielo Kristapu” nomaina Rīgas starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF). Šogad abos festivālos strādā starptautiska žūrija, Nacionālais filmu festivāls tādu saaicināja pirmoreiz, bet Riga IFF jau otro gadu izmanto iespēju festivāla žūrijā pulcināt profesionālus prātus no visas pasaules un izmantot viņu pieredzi festivāla nākotnes slīpēšanai.
Autors: Sonora Broka


Zemdegas un inkrustācijas

Trīs filmās, kuru mūzikas autori nominēti “Lielā Kristapa” balvai “Labākais komponists”, mūzikas jautājums risināts atbilstoši amerikāņu modernista Edgara Varēza 1940. gadā izteiktam vēlējumam. Prognozēt žūrijas lēmumu nav iespējams, raksta muzikologs Orests Silabriedis, lai gan varbūt viena komponista darbs "par centimetru filigrānāk" saaužas ar kinematogrāfiskajām kvalitātēm.
Autors: Orests Silabriedis


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi