Savējie sapratīs – grandiozs sākums!

Gada sākumā bez īpašas ažiotāžas pirmizrādi piedzīvoja Kristiana Luhaera, Mareka Bērenta un Igora Lingas dokumentālās triloģijas “Savējie sapratīs” 65 minūšu garā pirmā daļa, kas vēsta par rokmūzikas pirmsākumiem Latvijā. 8. decembra vēlā vakarā filma piedzīvos pirmizrādi LTV ēterā un paredzams, ka tā daudziem interesentiem raisīs pamatīgu izsalkuma sajūtu pēc drīza turpinājuma.
Autors: Toms Grēviņš


Cilvēki gandrīz mums blakus

7. decembrī Latvijas televīzijas programmā pulksten 19:30 – pēdējā dokumentālā filma no 2016. gada cikla “Latvijas kods”, režisores Lāsmas Ābeles “Lai smuki!”. Turpmāk visas piecas jaunās filmas neierobežotu laiku skatāmas LTV arhīvā, un publicisti Ievu Lešinsku tās mudinājušas domāt ne tik daudz par kino, bet gan par dzīvi.
Autors: Ieva Lešinska


Kubriks Temzas krastos un Rīgā

Rīgas jaunākais un drosmīgākais kinoteātris “Kino Bize” šonedēļ svin četru gadu jubileju, turklāt ar vērienu – ar Stenlija Kubrika filmu retrospektīvu, kas sākas jau 6. decembrī ar leģendāro "Mehānisko apelsīnu / Clockwork Orange" (1971). Kino Rakstos par izcilo režisoru Stenliju Kubriku raksta izcilais kinozinātnieks Viktors Freibergs, kurš turklāt vasarā Londonā piedzīvojis Kubrikam veltītu mākslas darbu izstādi.
Autors: Viktors Freibergs


Noktirne apdraudētai sugai

Divas stundas kopā ar īpaši prasīgo un kino gaumē izsmalcināto Venēcijas kinofestivāla publiku 1700 vietu lielā, pārpildītā kino angārā, kur skatītāji sakāpinātā uzmanībā gluži vai piekalti krēsliem un neatļaujas nevienu lieku kustību... Tāda bija Lielās žūrijas balvas jeb Sudraba Lauvas godalgotās Toma Forda filmas "Nakts dzīvnieki / Nocturnal animals" (2016) pirmizrāde Lido salā, un nu beidzot filma tiek piedāvāta arī Rīgas kinoteātru apmeklētājiem.
Autors: Olga Dolina


Daira Āboliņa un Streiča maģiskais reālisms

Sērijā „Kino Rakstu bibliotēka” iznācis jauns un vērtīgs darbs – apgāds „Dienas Grāmata” izdevis kinokritiķes Dairas Āboliņas pirmo grāmatu „Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas”, un 2. decembrī notika grāmatas atvēršanas svētki kinoteātrī „Splendid Palace”.
Autors: Kino Raksti


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi