Dumpīgi un brīvi

Nu jau arī Rīgas kinoteātros skatāma filma, kas šāgada pavasarī ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un valdzina ar totālu brīvības sajūtu – jautra dzīve uz riteņiem un bez robežām, visi iespējamie netikumi un mīlestība, kas var sagraut, bet var arī norūdīt. Britu režisores Andrea Arnoldas (1961) ceturtā pilnmetrāžas spēlfilma “Amerikāņu saldumiņš / American Honey”.
Autors: Laura Brokāne


Tīrās enerģijas – diktatūra un rokmūzika

„Septiņas dienas kā spiegs” vai „Montēsim filmu kā rokgrupa”, vai „Skatpunkts tuvu patiesībai” – arī tādus virsrakstus varēja likt šai sarunai, kurā Gustavs Terzens izjautā režisoru Uģi Olti par viņa jauno dokumentālo filmu „Atbrīvošanas diena / Liberation Day”. 19. novembrī filma piedzīvo pasaules pirmizrādi Amsterdamā, dokumentālā kino festivālā IDFA, kura oficiālajai programmai atlasīts šis gandrīz neticamais stāsts par slovēņu rokgrupas „Laibach” koncertu Ziemeļkorejā.
Autors: Gustavs Terzens


Par mammu un citiem radiem

Uz tiem, kas kaut mazliet orientējas dokumentālo filmu radīšanas peripetijās, Vitālija Manska jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Radinieki" var atstāt graujošu iespaidu - tā uzskata režisors un pedagogs Pēteris Krilovs, kurš arī pats savās dokumentālajās filmās sekojis radniecības pavedieniem.
Autors: Pēteris Krilovs


Godīgi zagts no dzīves

Kinoteātrī “Forum Cinemas / Kino Citadele” šajās dienās notiek jau sestais kinofestivāls „Spektrs”, un programmā, kā ierasts, iekļauta arī kāda spilgta Latvijas kino parādība. Šoreiz (paralēli Andreja Ēķa gaidāmās filmas „Svingeri” pieteikumam un nesaistīti ar to) atsevišķā seansā 13. novembra rītā tiks demonstrēta režisores Lienes Lindes īsfilma „Septiņas neveikla seksa reizes” – it kā „par to pašu”, un tomēr kategoriski nē.
Autors: Alise Zariņa


Patiesība vienmēr ir laikā

"Tā nav nejaušība, ka "Melānijas hronikas" pirmizrāde ir tieši novembrī, nevis martā vai jūnijā," saka filmas producents Gints Grūbe. Kopš filmas pirmizrādes visu laiku snieg, un sniga arī dienā, kad Rīgas Kino muzejā pulcējāmies uz diskusiju par to, kā „Melānijas hronika” ir mainījusi skatpunktu uz deportāciju tēmu un mūsu kolektīvo atmiņu.
Autors: Kristīne Želve


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi