Ātros un konkrētos vilcienos

Viens no trim darbiem, kas Ziemas balsojuma kategorijā "Kino" izvirzīti Latvijas sabiedrisko mediju balvai “Kilograms kultūras”, ir Signes Birkovas un Jāņa Putniņa filma "To atceras tikai vilcieni" (Camera Obscura, 2016). Ar kinovēstures, vilcienu un Jāņa Putniņa aizrautības apcerējumu “Kino Rakstos” debitē rakstnieks un kultūrkritiķis Pauls Bankovskis, bet filma "To atceras tikai vilcieni" 7. janvārī skatāma "Kino Bizes" repertuārā.
Autors: Pauls Bankovskis


Nesakiet „mēs esam maza valsts”!

Aizejošā gada pēdējā publikācija „Kino Rakstos” ir par svarīgāko – par Latvijas kino veselību, par kopējo ainu, kādu to koncentrētā veidā redzēja Nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" žūrija. Tā turklāt šogad bija starptautiska, tātad – iespēja iegūt arī mums tik nepieciešamo „skatu no malas”, noskaidrot Latvijas kino vietu un izredzes pasaules kontekstā. Publicējam žūrijas diskusiju "Latvijas kino šodien" ar publikas piedalīšanos, saruna notika festivāla noslēguma dienā, 2016. gada 12. oktobrī, kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē.
Autors: Kino Raksti


Melānija necīnās ar pūķi

“Mēs nekad nesapratīsim, kā tas bija,” ieskanas starp jauniešu diskusijas rindām. Vai kino ļauj izprast vēsturi? Arī jauniem cilvēkiem, kas neko tādu nav piedzīvojuši? Vai varbūt jāvērtē tikai filma, abstrahējoties no tēmas? Gada izskaņā Latvijas Kultūras akadēmijas pirmā un ceturtā kursa kinopētnieki nolēma satikties, lai runātu par Viestura Kairiša filmu "Melānijas hronika" (2016).
Autors: LKA studenti


Andžejs Žulavskis. Kosmoss kā plaisa

Gada nogalē pie visādiem kopsavilkumiem pieder arī atmiņas par aizgājējiem, un poļu kino rindās šogad izrauts pamatīgs robs – mūžībā devies ne tikai „lielais polis” Andžejs Vajda, bet arī mazāk populārais, bet tāpēc ne mazāk svarīgais Andžejs Žulavskis (1940–2016). Par viņa pēdējo filmu pēc Vitolda Gombroviča romāna „Kosmoss” raksta Dmitrijs Rancevs.
Autors: Dmitrijs Rancevs


Dziedāsim! Dejosim! Mīlēsim!

…. un filmēsim mūziklus! – žanru, kas paceļ spārnos pat nelabojamu skeptiķi. Līdz Rīgas kinoteātru repertuāram nonācis Demjena Šazela mūzikls „La La Land” (2016), kura nosaukums Latvijā paplašināts kā „La La Land: Kalifornijas sapņi”. Olga Dolina filmu redzēja Venēcijas kinofestivāla atklāšanas seansā, un tā viņu iedvesmo plašāk parunāt par mūzikliem.
Autors: Olga Dolina


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi