Signes laulību projekts

Vēl līdz 24. februārim mēs katrs varam pielikt plecu, lai pamatīgu soli uz priekšu spertu režisores Signes Baumanes topošā animācijas pilnmetrāžas filma „Mans laulību projekts / My Love Affair With Marriage”. Platformā „Kickstarter” izsludinātā naudas vākšana turklāt paredz milzīgu intrigu – projekts saņems vai nu visu, vai neko. Par procesa niansēm stāsta pati Signe un sūta īpašu videosveicienu Kino Rakstu lasītājiem.
Autors: Zane Balčus


Augusta kinosprādziens filmā un dzīvē

Šajā nedēļas nogalē no 10. februāra kinoteātrī „K.Suns” trīs seansos skatāma režisora Zigurda Vidiņa dokumentālā filma „Augusta kinosprādziens” – autentiska liecība par leģendu, par 1986. gada Kino dienām, kurās piedzima un no kurām vēlāk izauga kinoforums „Arsenāls” (1986-2012), visā toreizējā Padomju Savienībā pirmais starptautiskais neatkarīgā kino festivāls. Tomēr arī pašas Kino dienas ir nepārvērtējams fenomens Latvijas kino vēsturē – desmitiem pasākumu, simtiem dalībnieku, tūkstošiem skatītāju un nebijusi brīvības sajūta.
Autors: Kristīne Matīsa


Divi no paralēlās pasaules

Piektdien, 10. februārī, pulksten 21:00 kinoteātrī „K.Suns” paredzēts īpašs seanss, divu jaunu režisoru spēles īsfilmas – Konstantīns Ņedošivins un Maksims Lazarevs piedāvā filmu programmu „Zvaigžņotās debesis”. Ieeja, starp citu, bez maksas, un jauniem režisoriem skatītāju uzmanība ir ļoti nepieciešama.
Autors: Kristīne Matīsa


Toms Fords un Emma Stouna oriģinālā

Kinoblogeri iesaka izlasīt divus „The Hollywood Reporter” rakstus, uzmanības fokusā filmas „Nakts dzīvnieki / Nocturnal Animals” režisors Toms Fords un filmas „La La Land” zvaigzne Emma Stouna.
Autors: Kinoblogeri


Ticu. Domāju. Esmu.

Kinoteātra “Splendid Palace” ekrānos svētceļojumu aizsākusi Latvijas skatītājiem pazīstamā krievu teātra un kino režisora Kirila Serebreņņikova jaunākā filma "Māceklis / Ученик" (2016). Pērnā gada Kannu festivālā ieguvusi Fransuā Šalē specbalvu (to piešķir darbiem, kas īpašā veidā atspoguļo dzīves reālijas), filma joprojām aktīvi ceļo pa pasauli un izcīna godalgas dažādos festivālos. Pēc filmas noskatīšanās rodas mehāniska vēlme veidot diskusiju Bībeles citātu formā, savukārt pēc-seansa saruna ar režisoru liek atgriezties uz zemes un rosina ieslīgt kāda filozofa-racionālista domu graudos.
Autors: Olga Dolina


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi