Dmitrijs Rancevs iesaka: Skarbi par Patersonu

Kamēr Latvijā Džima Džārmuša jaunākā filma „Patersons” nupat tikai nonākusi kinorepertuārā un Latvijas mediju un interneta telpā sastopamas vienīgi sajūsminātas atsauksmes, Krievijas kinokritikas laukā pamazām pieņemas spēkā noliedzēju vilnis.


Cerību otra puse

“Cerību otra puse” – tā sauc Aki Kaurismeki jaunāko filmu ("Toivon tuolla puolen"), ar kuru sākās 67. Berlināles sestā diena, tātad arī festivāla otrā puse, un tā bija jau vienpadsmitā no astoņpadsmit šāgada konkursa filmām.
Autors: Anita Uzulniece


Paralēlās Berlināles

Katru gadu tas nebeidz pārsteigt no jauna – Berlinālei ir tik daudz slāņu, kas pastāv līdzās, bieži pat nepārklājoties. Piemēram, vairums filmu tirgus dalībnieku kinoseansus neapmeklē vispār.
Autors: Sonora Broka


Brīdinājums no senas nākotnes

15. februārī pulksten 20:30 kinoteātrī „Kino Bize” īpašs seanss – pasaules kino klasika, Frica Langa mēmā filma „Metropole / Metropolis” (1927) tiks demonstrēta pilnā un atjaunotā versijā.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Signes laulību projekts

Vēl līdz 24. februārim mēs katrs varam pielikt plecu, lai pamatīgu soli uz priekšu spertu režisores Signes Baumanes topošā animācijas pilnmetrāžas filma „Mans laulību projekts / My Love Affair With Marriage”. Platformā „Kickstarter” izsludinātā naudas vākšana turklāt paredz milzīgu intrigu – projekts saņems vai nu visu, vai neko. Par procesa niansēm stāsta pati Signe un sūta īpašu videosveicienu Kino Rakstu lasītājiem.
Autors: Zane Balčus


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi