Tūristu dejas un atcerēšanās mehānismi

Sergeja Lozņicas dokumentālā filma „Austerlics” pirmizrādīta Venēcijas kinofestivālā un ir uzsākusi savu dzīves ceļu, kas pakļaujas „art documentary” distribūcijas loģikai – ceļo no festivāla uz festivālu un meklē savu potenciālo skatītāju. Filma iekļauta arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā „ArtDocFest_Riga”, seanss 17. oktobrī.
Autors: Elīna Reitere


“...tā, ka acs še nevarēja vēlēties neko vairāk...”

30. septembrī 80 gadu jubileju svin izcila personība – kinokritiķis Miks Savisko, viens no Latvijas kinoprocesa profesionālākajiem urdītājiem, vērtētājiem un motoriem jau kopš 20. gadsimta 60. gadiem. Kino Raksti ar lepnumu piedāvā “Odu kinoviedajam Mikam Savisko”, kuru rakstījis cits spožs prāts, Mika Savisko draugs un kolēģis, kultūrkritiķis un mākslas zinātnieks Jānis Borgs. Par visu – par “padomju televīzijas klostera diētu” un leģendāro raidījumu “Kino un mēs” (ar iespēju noskatīties divas sarunas!), par tikpat leģendāro žurnālu “Māksla” un tā vēlāko reinkarnāciju “Māksla +”, par Mika Savisko “marabu stārķa eleganci” un citām svarīgām lietām.
Autors: Jānis Borgs


Pierunāt čūsku

Sācies Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, un 30. septembra vakarā 19:00 Kaņepes kultūras centrā varēs noskatīties fokusa programmu „Pāri jūrām un tuksnešiem”. Tie ir seši darbi par mūsdienu cilvēkiem sarežģītā starpstāvoklī – pa vidu starp kontinentiem un valstīm, ūdeni un sauszemi, likuma abām pusēm un, galu galā, izdzīvošanu un miršanu. Kamēr citi pa to laiku attopas iemesti ne tik acīmredzamā, bet kādā citādā ziņā, iespējams, mazliet līdzīgi šausminošā un nogurdinošā zonā starp viedokļiem, ko gan šajā sakarā darīt, programma „Pāri jūrām un tuksnešiem” piedāvā sākt ar vienkāršu, uzmanīgu paskatīšanos.
Autors: Lāsma Bērtule


Jāņa Streiča jubilejā - „Likteņdzirnas”

Kinorežisora un daudzu citu jomu mākslinieka Jāņa Streiča 80. dzimšanas dienā, 26. septembrī, Kino Raksti svinīgi un oficiāli piesaka jaunāko grāmatu sērijā „Kino Rakstu bibliotēka”, kas iznāks Jāņa Streiča kinogada noslēgumā, - tas ir kinokritiķes Dairas Āboliņas lieldarbs „Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas” 500 lappušu apjomā. Katrai no režisora filmām grāmatā veltīta atsevišķa nodaļa, un jubilejas dienā publicējam nodaļu par vienu no populārākajiem Jāņa Streiča hitiem – pirms 20 gadiem uzņemto filmu „Likteņdzirnas” (1997), kuru Latvijas kinoteātros apmeklēja vairāk nekā 122 000 skatītāju.
Autors: Daira Āboliņa


Cirka demistifikācija

27. septembrī sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Rīgas Starptautisko kino festivālu (RigaIFF), kas sāksies 13. oktobrī, savukārt līdz 27. septembrim vēl var iegādāties divu veidu abonementus uz festivāla seansiem. Pēdējais brīdis sākt veidot savu izlasi, ko šajā festivālā skatīties, tāpēc Kino Raksti pamazām sāk iepazīstināt ar filmām, kas iekļautas festivāla programmā. Par konkursa skatei atlasīto, cirka pasaulei veltīto filmu “Izrāžu izrāde / The Show of Shows” (ar grupas “Sigur Rós” speciāli komponētu mūziku) raksta Māra Pāvula, vienīgā profesionālā cirka mākslas teorētiķe Latvijā.
Autors: Māra Pāvula


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi