Piejūras klimats

No 10. novembra piektdienu rītos plkst. 9:05 LR3 "Klasikas" ēterā skan "Piejūras klimats" – raidījums par kino, kuru pārmaiņus vada kinorežisore un kultūras žurnāliste Kristīne Želve un Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF)  radošā direktore Sonora Broka.


Kino Rakstu ceļvedis “Lielajā Kristapā”

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” (no 9. novembra līdz 14. novembrim) konkursa skatē izceļ visas šobrīd būtiskākās Latvijas filmas, un neliela inventarizācija apliecina, ka Kino Rakstos gandrīz visas šīs būtiskākās filmas ir recenzētas, apspriestas un analizētas. Piedāvājam koncentrētu iespēju atrast un izlasīt jebkuru recenziju, plānojot savu festivāla programmu vai salīdzinot viedokļus par jau redzētām filmām.
Autors: Kino Raksti


„Lielā Kristapa” mazās formas

Lai nu gan kinodzīvē pieņemts uzmanību fokusēt uz pilnmetrāžas filmām, īsfilmas ir tikpat cienījams formāts, un Nacionālajā kino balvā ir pat paredzētas vairākas kategorijas, kas vērtē tieši īsfilmas. Kino Raksti apskata balvu pretendentus šajās kategorijās – gan dokumentālo kino, gan animāciju.
Autors: Agnese Logina


Režisora galvā

Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” programmas atklāšana 9. novembrī būs vienlaikus arī Goda seanss un īpaša Latvijas zīmētās animācijas filmu izlase, jo balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā saņems Latvijas divdimensiju animācijas pamatlicēji, režisori un producenti Roze Stiebra un Ansis Bērziņš – jaudīgs un joprojām nerimstošs radošais tandēms kopš 20. gadsimta 70. gadu sākuma.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Matildes 32 fuetē

Tas ir tik cilvēciski un kinematogrāfijai raksturīgi – ja vēsturnieki formulēs šo divu cilvēku attiecību stāstu kā „troņmantiniekam ir bijis romāns ar balerīnu”, tad spēlfilmas veidotāji uzliks zīmogu „gadsimta kaislīgākais mīlasstāsts, kas izmainīja impēriju”. Ar Krievijas mediju vieglu roku, veicinot sašķeltās sabiedrības mākslīgi uzpūsto vētru ūdens glāzē, Alekseja Učiteļa filmu „Matilde / Матильда” (2017) kopš pirmizrādes pavada nu jau obligātais īpašvārds “skandaloza”.
Autors: Olga Dolina


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi