Kā vinnēt #europeanfilmchallenge

Eiropas filmu skatīšanās atmaksājas – par to var pārliecināties ikviens, kurš piedalās konkursā „#europeanfilmchallenge“ un laimē ceļojumu uz kādu no lielajiem kinofestivāliem. Berlīni februārī apmeklēja Elīna Liberte, nupat Kannās pabija Zane Timoņina, kura Kino Rakstiem stāsta par pieredzi konkursā un festivālā – bezgalīgi lielā sinefilijas apžilbinātu cilvēku ģimenē. Kurš brauks uz Venēciju?
Autors: Zane Timoņina


Kannās kā loterijā

Kinokritiķe Anita Uzulniece Kannās priecīgi atskārst, ka gandrīz vai loterijā vinnējusi – paspējusi noskatīties gandrīz visas filmas, pār kurām šogad nolija palmas zaru un citu balvu lietus. Diezgan droši var prognozēt, ka liela daļa šo filmu jau rudenī nonāks uz Rīgas festivālu ekrāniem.
Autors: Anita Uzulniece


Kannu festivāls post factum. Bilance

Kannu festivāls šogad ir beidzies ar tādu kā nepiepildītu mazuma piegaršu. Lai arī, atšķirībā no Džordža Millera vadītās žūrijas pieņemtajiem murgainajiem lēmumiem pērn, balvu sadalījums šogad ir lielākoties izsvērts un loģisks, ne viens vien žurnālists klusi apcer to, ka patiesībā Rūbena Estlunda "The Square" (Zelta palmas zara laureātei) un Andreja Zvjaginceva "Loveless" (žūrijas balvas laureātei) balvu ziņā būtu jābūt mainītās lomās.
Autors: Kristīne Simsone, žurnāla "IR" kinokritiķe


Otrais brālis Kaurismeki

Mēs nezinām, ko par to domā paši slavenie somu brāļi režisori Mika un Aki Kaurismeki, tomēr ļoti bieži, kad runājam par vecākā brāļa Mikas filmām, drošībai jāpiemetina - “tas otrais brālis”, lai gan Mika arī pirmais sācis kinorežisora gaitas. No 26. maija kinoteātros Mikas Kaurismeki jaunākā filma “Karaliene Kristīna / The Girl King”.
Autors: Sonora Broka


Kannu piezīmes. Tuvojoties Zelta palmas zaram

Nevilšus noklausījos sarunu, kurā kāds vīrietis centīgi aptaujāja sarunu biedrus par to, kurš no Eiropas kinofestivāliem ir viņu favorīts. Sarunu biedri visi kā viens, ilgi nedomājot, sacīja – Kannas! Jautātājs bija manāmi sašutis – te taču uz filmām esot jāstāv garās rindās, nekur īsti nevarot tikt iekšā, bet visu pasākuma organizāciju caurstrāvojot haoss.
Autors: Kristīne Simsone, žurnāla IR kinokritiķe


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi