CPH:DOX – jaunais melnais

26. martā noslēdzas Kopenhāgenas dokumentālā kino festivāls CPH:DOX, kur nupat Latvijā pirmizrādītā Vides Filmu studijas „Atbrīvošanas diena” piedzīvoja Dānijas pirmizrādi. Līdzīgi filmai, CPH:DOX ir kā svaiga gaisa malks, teju vai reibinošs savā atbrīvotībā un atvērtībā, tas paplašina dokumentālā kino robežas līdz pat audiovizuālam baletam, operai un trillerim. Aculiecinieka stāsts.
Autors: Sonora Broka


"Melānijas hronika”. Teksts un konteksts

Tuvojoties 25. martam, vienai no staļinisko deportāciju gadadienām, daudzviet Latvijā atkal demonstrē Viestura Kairiša spēlfilmu „Melānijas hronika”. Gandrīz piecu mēnešu laikā (kopš pirmizrādes 2016. gada 1. novembrī) filma patiešām „pāršalkusi visu Latviju”, un paraudzīšanās uz to ar laika distanci dod vairākas priekšrocības – var ne tikai ar vēsu galvu palūkoties uz pagājušā gada aktuālāko Latvijas filmu, bet arī vērot, kādas atbalsis vēsturiski jūtīgas tematikas kinodarba iznākšana atstājusi mediju telpā un plašākā sabiedrībā.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


Rokenrols ar Ziemeļkoreju

„Existence as you know it / is over”. Tas ir beigu titrs dokumentālajā filmā, kas tūlīt sāks ekrāna dzīvi Latvijā – “Atbrīvošanas diena / Liberation Day”, pirmizrāde 24. martā, kinoteātros no 31. marta. Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja Amsterdamā, kinofestivālā IDFA, 2016. gada novembrī, tad Kino Rakstos bija publicēta Gustava Terzena intervija ar Uģi Olti, vienu no filmas režisoriem. Otrs režisors, filmas idejas autors un kadrā bieži redzamais “Laibach” koncerta organizators ir norvēģis Mortens Troviks, un arī ar viņu Terzens runā par svarīgām lietām.
Autors: Gustavs Terzens


Nepareizs dārzenis ar pareizo drosmi

20. martā jau septīto reizi kinoteātrī “Forum Cinemas / Citadele” sākas kinofestivāls “Spektrs” nedēļas garumā – vairākas pirmizrādes, vairāki īpašie seansi, vairākas Latvijas filmas un arī viena īpaša ģimenes filma, nepavisam ne no tā primitīvākā gala. “Mana dzīve kā Cukīni / Ma vie de Courgette” (2017) – bez sentimenta un godīgi.
Autors: Alise Zariņa


Dāvids Keišs par Ēriku Romēru

„„Itin viss ir brīnums,” tā saka Ēriks Romērs intervijā "Cahiers du Cinéma". Un šajā brīdī es saprotu, kādēļ mani tik ļoti fascinē šis režisors. Tādu attieksmi pret pasauli arī es gribu izjust,” tā sava pasaules kino vēstures eksāmena darba nobeigumā 2017. gada februārī rakstīja Latvijas Kultūras akadēmijas students Dāvids Keišs (11.08.1991.– 8.03.2017.).


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi