Kannu piezīmes. Tuvojoties Zelta palmas zaram

Nevilšus noklausījos sarunu, kurā kāds vīrietis centīgi aptaujāja sarunu biedrus par to, kurš no Eiropas kinofestivāliem ir viņu favorīts. Sarunu biedri visi kā viens, ilgi nedomājot, sacīja – Kannas! Jautātājs bija manāmi sašutis – te taču uz filmām esot jāstāv garās rindās, nekur īsti nevarot tikt iekšā, bet visu pasākuma organizāciju caurstrāvojot haoss.
Autors: Kristīne Simsone, žurnāla IR kinokritiķe


Nostalģija un "bezpreģels"

Jau pirmoreiz atbildot uz jautājumu, kā man patika Igaunijas un Latvijas kopražojuma filma “Ātrie igauņu puiši”, šķiet, izdevās noformulēt būtisko: “Sākas ar suņa kakas tuvplānu, bet laimīgā kārtā diezgan strauji kļūst labāk.”
Autors: Alise Zariņa


Piezīmes no Kannām. Pirmās dienas

Kannas ir klāt, visas kinopasaules uzmanība pievērsta šim notikumam, un arī Kino Rakstiem Kannās ir savs aģents – žurnāla IR kinokritiķe Kristīne Simsone jau redzējusi pirmās konkursa filmas, arī mūsējo Andri Keišu Andreja Zvjaginceva filmā „Нелюбовь / Loveless”.
Autors: Kristīne Simsone,
žurnāla "IR" kinokritiķe


“Rīga ir vieta, kur var izteikties ārpus formāta..."

Sešdesmit devītajā dzīves gadā mūžībā aizgājis kultūras sociologs, žurnāla “Искусство кино” galvenais redaktors Daniils Dondurejs, kurš bieži apmeklēja Rīgu un pēdējā laikā cieši sadarbojās ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu (Riga IFF). Kino Raksti piedāvā Igora Vatoļina pēdējo interviju ar Daniilu Dondureju un vairākus rakstus, kuros pieredzējušais kultūrzinātnieks, filmu un TV nozares speciālists ar kritisku prātu analizē procesus un problēmas.
Autors: Igors Vatoļins


Šī filma ir par... nesatikšanos

Personisks viedoklis par Ivara Tontegodes dokumentālo filmu "Knutifikācija" – dzejnieks un tulkotājs Māris Salējs mēģina meklēt atbildes uz jautājumu, kāpēc filmas varonis Knuts Skujenieks pēc pirmizrādes nosauca to par “Knuta sprediķi ar bildītēm”.
Autors: Māris Salējs


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi