Nekas nemainīs manu pasauli*. “Laibach” Ziemeļkorejā

“Episka atzīšanās mīlestībā kino skaņai” – tas ir tikai viens no raksturojumiem “Atbrīvošanas dienai”, kas godam attaisno “rokumentālas” filmas nosaukumu. Vēl aizraujošāka intriga ir meklēt patiesību jokā – vai mūs visus tiešām nogalinātu, ja mēs uzzinātu, kā un kāpēc Ziemeļkorejas vadība ielaida valstī dumpīgo "Laibach" un ko patiesībā grib panākt robežpārkāpējs Mortens Troviks? Daži provokatīvi pieļāvumi par filmu, kas joprojām skatāma Rīgas kinoteātros un citur Latvijā.
Autors: Alise Zariņa


Uz Maskavu, satikt Piesi un Ļeņinu

Režisors Gunārs Piesis, 50. gados studējot Maskavas kinoinstitūtā, uzņēma kursa darbu "Meitene ar sērkociņiem" - spēles īsfilmu, par kuru Latvijas kino vēstures kontekstā ir daudz runāts, tomēr maz ir tādu, kas šo izcilo raritāti būtu redzējuši. Iespēja noskatīties Pieša leģendāro darbu bija galvenais iemesls, kāpēc kinozinātniece Inga Pērkone devās uz arhīva filmu festivālu Krievijā. Un vēl Inokentijs Smoktunovskis Ļeņina lomā...
Autors: Inga Pērkone


Skatīties un redzēt

Staņislava Tokalova pilnmetrāžas debija “Tas, ko viņi neredz” ir kaut kādā ziņā tipiska jaunajam Latvijas kino – ārēji deklarētā komerckino pieeja tomēr slēpj autora rokrakstu. Tomēr paliek vēl viens „nolādēts” jautājums – ko patiesībā redz katrs skatītājs?
Autors: Dmitrijs Rancevs


Misija, kas prasa fanātismu. Laibach

No 31. marta Rīgas kinoteātros un citur Latvijā sāk dārdēt “Atbrīvošanas diena / Liberation Day” – Vides filmu studijā producēta pilnmetrāžas dokumentālā filma par neticamu notikumu, slovēņu grupas “Laibach” koncertu Ziemeļkorejā.
Autors: Viktors Freibergs


CPH:DOX – jaunais melnais

26. martā noslēdzas Kopenhāgenas dokumentālā kino festivāls CPH:DOX, kur nupat Latvijā pirmizrādītā Vides Filmu studijas „Atbrīvošanas diena” piedzīvoja Dānijas pirmizrādi. Līdzīgi filmai, CPH:DOX ir kā svaiga gaisa malks, teju vai reibinošs savā atbrīvotībā un atvērtībā, tas paplašina dokumentālā kino robežas līdz pat audiovizuālam baletam, operai un trillerim. Aculiecinieka stāsts.
Autors: Sonora Broka


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi